Ziņas
Tarifu prognoze

Jūlijā rūpnieciskajiem patērētājiem tarifi pieaugs par 2,6%-4,0% atkarībā no patēriņa grupas, tomēr tarifi vēl joprojām būs par aptuveni 25% zemāki nekā gadu iepriekš.

Iepriekš tarifi pakāpeniski samazinājās jau kopš 2014. gada decembra, un jūnijā kopējais tarifu samazinājums sasniedza vidēji 40%.

Dabasgāzes tarifu pieaugums ir saistīts ar pieaugošajām naftas cenām. Tirgus liecina, ka līdz gada beigām ir sagaidāms vēl neliels tarifu pieaugums. Tādēļ augustā tiek prognozēts vēl pieaugums par 2,6%-3,8%. Neskatoties uz to kopumā gada nogalē apkures sezonā tarifi varētu būt par aptuveni 20% zemāki nekā gadu iepriekš.

Rūpnieciskajiem patērētājiem piemērojamā dabasgāzes tirdzniecības cena 2016. gada jūlijā būs 149,40 EUR/tūkst m3.

Rūpnieciskajiem klientiem dabasgāzes tarifi mainās katru mēnesi. Savukārt mājsaimniecībām dabasgāzes tarifi mainās divreiz gadā - 1. janvārī un 1. jūlijā. Tarifi mainās atkarībā no dabasgāzes iepirkuma cenas, attiecīgi - naftas produktu cenām, pie kā ir piesaistīta dabasgāzes iepirkuma cena, valūtu vērtībām un iegādātiem krājumiem Inčukalna pazemes gāzes krātuvē. Dabasgāzes pakalpojumu tarifi nav mainījušies kopš 2008. gada un gala cena patērētājam mainās vienīgi atkarībā no iepirkuma cenu izmaiņām.
 

<< Atpakaļ

 
 
Skype zvans
 
Facebook Draugiem
Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzini vairāk