Balticconnector – atvērts Baltijas gāzes tirgus
09.01.2020.

No 2020. gada 1. janvāra darbību uzsācis Igaunijas un Somijas dabasgāzes starpsavienojums “Balticconnector” – divvirzienu gāzes cauruļvads, kas savieno abu valstu dabasgāzes infrastruktūras.

“Balticconnector” ir daļa no vienotā dabasgāzes tirgus infrastruktūras, kurā apvienojās gāzes pārvades sistēmu operatori Somijā, Latvijā un Igaunijā. Cauruļvads uzlabos vietējo gāzes sistēmas darbības drošību, nodrošinās sašķidrinātās dabasgāzes un biogāzes izmantošanu. Tāpat tas ļaus harmonizēt dabasgāzes pārvades tarifus uz valstu robežām un likvidēt starprobežu gāzes pārvades tarifus.

77 km garais cauruļvada zemūdens posms no Inkoo Somijā līdz Paldiski Igaunijā ir savienots ar 21km garu sauszemes cauruļvadu Somijā un 55 km garu sauszemes cauruļvadu Igaunijā. Kopējā “Balticconnector” pārvades jauda ir līdz 72 GWh dienā. Jaunā savienojuma darbības uzsākšana ir nozīmīgs solis vienotā Eiropas Savienības gāzes tirgus izveidei.


Iepriekšējie jaunumi

11.09.2019.

Latvija, tāpat kā citas Eiropas Savienības dalībvalstis, apņēmusies īstenot noteiktus klimata mērķus enerģētikas un transporta jomā. Tādēļ enerģētikas un transporta jomas uzņēmumi izveidojuši iniciatīvu “Vide rītdienai!”.