Skaitītāju rādījumu pieņemšanu un apstrādi nodrošina sadales sistēmas operators Gaso

Skaitītāja rādījumi jānodod arī tad, ja dabasgāzi neesat patērējis. Lai nepalaistu garām skaitītāju ziņošanas brīdi, klientiem tiks nosūtīti atgādinājumi. Precīzākai faktiski patērētās dabasgāzes uzskaitei Jūs varat ziņot skaitītāja rādījumus katru mēnesi no 27. datuma līdz nākamā mēneša 1. darba dienai (ieskaitot).

Rādījumu iesniegšanas iespējas
Latvijas Gāze KLIENTU PORTĀLĀ
nepieciešama reģistrēšanās
Latvijas Gāze MĀJAS LAPĀ
nav nepieciešama papildu reģistrēšanās
GASO klientu portālā
nepieciešama reģistrēšanās
sūtot SMS uz GASO
uz numuru 155

Īsziņā jānorāda:
RAD A00000000 Rādījums


A00000000 vietā ievadiet Jūsu objekta tirgus numuru (atrodams klientu portālā un norēķinu dokumentos) Rādījums vietā ievadiet skaitītāja rādījumu veselos kubikmetros

zvanot GASO
uz numuru

Aicinām šo iespēju izmantot, ja Jums nav iespējas lietot internetu vai nosūtīt SMS.

Vai gadījumā, ja sūtot SMS, saņemts kļūdas paziņojums.

Radās jautājums par rādījumu iesniegšanu?

Jautājumi un atbildes

Noderīga informācija

  • Dabasgāzes patēriņa uzskaitei un skaitītāja rādījumu ziņošanai tiek izmantoti m3, bet saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 78 „Dabasgāzes tirdzniecības un lietošanas noteikumi” norēķinos par dabasgāzi tiek izmantotas kilovatstundas (kWh).
  • Skaitītāji patērēto dabasgāzi uzskaita m³, pārrēķinam uz kWh tiek piemērots koeficients – augstākā siltumspēja. Siltumspēja ir mainīgs lielums, sadalīts pa zonām un mēnešiem.
  • Siltumspējas zonu nosaka sadales sistēmas operators Gaso, ņemot vērā administratīvās teritorijas, kurās atrodas katrai zonai piederošie dabasgāzes gazificētie objekti. Ar siltumspējas zonu kārtību iespējams iepazīties Gaso mājaslapā.