Iniciatīva „Vide rītdienai”

Latvija, tāpat kā citas Eiropas Savienības dalībvalstis, apņēmusies īstenot noteiktus klimata mērķus enerģētikas un transporta jomā. Tādēļ enerģētikas un transporta jomas uzņēmumi izveidojuši iniciatīvu “Vide rītdienai!”.

Latvija, tāpat kā citas Eiropas Savienības dalībvalstis, apņēmusies īstenot noteiktus klimata mērķus enerģētikas un transporta jomā. Tādēļ enerģētikas un transporta jomas uzņēmumi – AS “Latvijas Gāze”, AS “Gaso”, AS “Virši – A”, “Auto 100” filiāle Latvijā (Škoda) un SIA “Scania Latvia” – izveidojuši iniciatīvu “Vide rītdienai!”. Tā radīta, lai kopīgi runātu par ekonomiski efektīvākas un videi draudzīgākas enerģijas izmantošanu, lai stiprinātu sadarbību starp valsts institūcijām, enerģētikas un transporta nozares uzņēmējiem un citiem partneriem, kā arī, lai kopīgi meklētu risinājumus klimata mērķu sasniegšanai tautsaimniecībā. Galvenais mērķis ir veicināt tīrākas enerģijas izmantošanu transportā. CNG jeb saspiestā dabasgāze ir viena no labākajām alternatīvām dīzeļdegvielai, lai dekarbonizētu kravas transportlīdzekļu segmentu, kas ir atbildīgs par aptuveni 50% no visām ceļu transporta SEG emisijām, taču kā elektrifikācija šobrīd nav reālistiska.

2019. gada 11. septembrī visi „Vide rītdienai” iesaistītie uzņēmumi iniciatīvas ietvaros parakstīja memorandu, ar kuru apņemās sadarboties un veicināt saspiestās gāzes infrastruktūras izveidošanu. Memorandam ir aicināts pievienoties ikviens uzņēmums un organizācija, kas atbalsta tajā izteiktos mērķus.