GASO īpašumtiesību maiņa nekādi neietekmē Latvijas Gāze klientus

No 2023. gada 17. jūlija par GASO vienīgo īpašnieku kļūst AS Eesti Gaas

Latvijas Gāze  valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis, norāda: “Minētais darījums ir Latvijas Gāze stratēģiskā plāna viens no soļiem - racionalizēt savu darbību un koncentrēties uz pamatdarbību, kas ir gāzes vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība.”

GASO ir Latvijā vienīgais dabasgāzes sadales operators, nodrošinot dabasgāzes tīklu drošību, tehniskos pakalpojumus un dabasgāzes patēriņa uzskaiti. Uzņēmuma darbība arī līdz šim ir bijusi neatkarīga no Latvijas Gāze, tāpēc īpašumtiesību maiņa nekādi neietekmē Latvijas Gāze klientus. Arī turpmāk klientu noslēgtais līgums ar Latvijas Gāze par dabasgāzes piegādi ir spēkā esošs, tā pat saglabājot esošo infrastruktūru dabasgāzes piegāžu nodrošināšanai.

Pārdošanas process sastāvēja no vairākiem veicamo darbu posmiem. Tika uzrunāti ieinteresētie investori, sagatavota un nosūtīta datu un informācijas pakete potenciālajiem investoriem, paveikts investoru pienācīgas rūpības ("due dilligence") izvērtējums process. Pēc potenciālo investoru piedāvājumu saņemšanas veikta piedāvājumu analīze un priekšlikuma izstrāde.

Pēc konkurences padomes un Latvijas valdības atļaujas Eesti Gaas tika dota zaļā gaisma iegādāties GASO. Eesti Gaas vienīgais akcionārs ir Igaunijas investīciju kompānija Infortar, kura pieder Igaunijas uzņēmējiem Ainam Hanšmitam, Ennam Pantam un Kalevam Jervelillam.

Infortar darbojas piecās valstīs, un uzņēmuma galvenās darbības jomas ir enerģētika, kravu pārvadājumi un nekustamais īpašums. Infortar bilances apjoms sasniedz 1,1 miljardu eiro. Infortar koncernā ietilpst kopumā 47 uzņēmumi, tostarp Infortar pieder 41% Tallink Grupp, 100% Eesti Gaas, kā arī daudzveidīgs nekustamo īpašumu portfelis.

Latvijas Gāze ir viens no Baltijas enerģētikas nozares līderiem, kas šodien saviem biznesa klientiem nodrošina gan dabasgāzes vairumtirdzniecību un pārdošanu Latvijā, Igaunijā, Lietuvā un Somijā, gan mājsaimniecību segmentā sevi ir apliecinājis kā vienu no lielākajiem un nozīmīgākajiem dabasgāzes tirgotājiem Latvijā.

Iepriekšējie jaunumi

27.07.2023. | pārvaldība
Paziņojums par tirdzniecības atjaunošanu ar AS „Latvijas Gāze” akcijām

AS „Latvijas Gāze” (turpmāk – Sabiedrība) 2023. gada 27. jūlijā plkst. 11:45 (pēc Latvijas laika) publicēja informāciju par 2023. gada 27. jūlija ārkārtas akcionāru sapulcē pieņemtajiem lēmumiem.

Lasīt vairāk
27.07.2023. | pārvaldība
Ārkārtas akcionāru sapulces lēmumi

2023. gada 27. jūlijā notika ārkārtas akcionāru sapulce, kuras laikā tika lemts par pamatkapitāla samazināšanu, statūtu grozījumiem un iepriekšējo gadu nesadalītās peļņas sadali.

Lasīt vairāk
25.07.2023. | pārvaldība
Par akciju tirdzniecību 2023. gada 27. jūlijā

AS “Latvijas Gāze” ir vērsusies Nasdaq Riga Biržā ar iesniegumu apturēt tirdzniecību ar Sabiedrības akcijām, ņemot vērā, ka 2023. gada 27. jūlijā ir sasaukta ārkārtas akcionāru sapule.

Lasīt vairāk