Latvijas Gāze piedalās starptautiskajā Baltijas gāzes tirgus forumā

Šī gada 2. jūnijā Baltijas enerģētikas foruma ietvaros norisinājās Baltijas gāzes tirgus forums, kurā reģiona gāzes tirgus dalībnieki diskutēja par dabasgāzes tirgus aktualitātēm un izaicinājumiem.

Latvijas Gāze Vairumtirdzniecības departamenta vadītājs Jānis Kalējs forumā uzstājās, norādot uz izaicinājumiem, ar kādiem dabasgāzes tirgotājiem ir nācies saskarties kopš Somijas – Igaunijas – Latvijas vienotā dabasgāzes tirgus izveides 2020. gada 1. janvārī.

Kā norādīja Jānis Kalējs, vienotā dabasgāzes tirgus izveide ir bijis liels sasniegums un piemērs ne tikai reģionālā, bet arī visas Eiropas līmenī. Tajā pašā laikā ir bijuši pietiekami nopietni un tirdzniecību ietekmējoši izaicinājumi saistībā ar pārvades sistēmas tehniskajām iespējām un dabasgāzes fiziskajām plūsmām Somijas tirgus virzienā. Kā secināja LG pārstāvis, lai arī tirgus izveide ir bijis liels solis uz priekšu, nākotnē tomēr pastāv daudz iespēju uzlabot sadarbību starp regulatīvajām iestādēm, pārvades sistēmas operatoriem un sistēmas lietotājiem (tirgotājiem), lai tirgus darbība turpinātu uzlaboties un mazinātos plaisa starp regulatīvajām prasībām un tirgus vajadzībām.

Forumā piedalījās un pieredzē dalījās dabasgāzes pārvades operatori Elering, Conexus Baltic Grid un Amber Grid, dabasgāzes tirgotāji Latvijas Gāze, Ignitis Latvija, Baltic Energy Partners, kā arī regulatoru pārstāvji.

Iepriekšējie jaunumi

01.06.2021. | iedzīvotājiem
Rēķinu apmaksa Maxima veikalos atkal pieejama bez laika ierobežojuma un tagad arī pašapkalpošanās kasēs

Uzlabojoties epidemioloģiskajai situācijai valstī, no 1. jūnija rēķinu apmaksa Maxima veikalos atkal pieejama bez laika ierobežojuma – veikala darba laikā.

Lasīt vairāk
27.05.2021. | uzņēmumiem
Latvijas Gāzei tagad mājaslapa arī Igaunijas klientiem

Rūpējoties par Igaunijas klientu ērtībām, esam izveidojuši mājaslapu ar aktuālajiem piedāvājumiem tieši šīs dabasgāzes tirgus daļas dalībniekiem.

Lasīt vairāk
25.05.2021. | pārvaldība
Latvijas Gāze Padome lemj par Valdes pārvēlēšanu

Saistībā ar triju valdes locekļu pilnvaru termiņa notecējumu 2021. gada 15. augustā, Latvijas Gāze veic izmaiņas Valdes sastāvā, kas stāsies spēkā no 2021. gada 16. augusta.


Lasīt vairāk