Dabasgāzes tirgus atvēršana - zemāka dabasgāzes cena un draudzīgi pakalpojuma nosacījumi

Atveroties dabasgāzes tirgum, Latvijas Gāze mājsaimniecību klienti varēs turpmāk norēķinus par dabasgāzi veikt par 24% līdz 37% zemāku cenu, salīdzinājumā ar pašreizējo regulēto dabasgāzes tarifu un uz klientiem draudzīgiem pakalpojumu nosacījumiem.

Ērtība pirmajā vietā

Pilnībā atveroties dabasgāzes tirgum, saviem klientiem turpināsim nodrošināt dabasgāzes nepārtrauktu piegādi, bez līguma pārslēgšanas UNIVERSĀLĀ pakalpojuma ietvaros. Pāreja uz universālo pakalpojumu notiks automātiski.

UNIVERSĀLAIS pakalpojums ir ērts un drošs pakalpojums:

  • ir izdevīgs gan, ja dabasgāze tiek izmantota ēdiena gatavošanai, gan apkurei, jo cena tiek diferencēta (pielāgota atkarībā no klienta gada patēriņa);
  • drošs, jo paredz fiksētu dabasgāzes cenu 6 mēnešiem, kas pasargās no cenu svārstībām un ļaus vieglāk plānot izdevumus;
  • bez līguma laušanas maksas.

Izdevīga cena

Šī gada pirmie trīs mēneši iezīmējuši labvēlīgāku tirgus situāciju un būtisku cenu kritumu, kas rezultējas ar 37% zemāku dabasgāzes cenu mājsaimniecībām, kas izmanto dabasgāzi ēdiena gatavošanai un par 24% zemāku cenu mājsaimniecībām, kas dabasgāzi izmanto apkurei.

Tā, piemēram, mājsaimniecībai, kas izmanto dabasgāzi ēdiena gatavošanai un patērē 4 m3 mēnesī, vidējais ikmēneša maksājums būs aptuveni 9.58 eiro, līdzšinējā 12.10 eiro vietā. Ietaupījums 6 mēnešos ap 15 eiro. Savukārt mājsaimniecībai, kas izmanto dabasgāzi apkurei un patērē 180 m3 mēnesī, vidējais ikmēneša maksājums būs aptuveni 170.05 eiro, līdzšinējā 213.42 eiro vietā. Ietaupījums vienā mēnesī – 43.37 eiro, attiecīgi 6 mēnešos – 260.22 eiro.

No 1. maija dabasgāzes cena būs:

  • mājokļa apkurei – 0.05985 eiro/kWh (dabasgāzes cena ar akcīzi un PVN 21% - 0.07442 eiro/kWh);
  • ēdiena gatavošanai – 0.08312 eiro/kWh (dabasgāzes cena ar akcīzi un PVN 21% - 0.10257 eiro/kWh).

Ziņo rādījumus

Precīzai dabasgāzes patēriņa uzskaitei, atveroties tirgum, aicinām ziņot skaitītāju rādījumus, ko varēs izdarīt jau no šā gada 27. aprīļa līdz 2. maijam (ieskaitot). Skaitītāja rādījumu var iesniegt Latvijas Gāzei klientu portālā (autorizējoties) vai mājaslapā www.lg.lv (bez autorizācijas), vai sadales sistēmas operatoram AS “Gaso” ar īsziņas palīdzību vai pašapkalpošanās portālā www.gaso.lv (autorizējoties).

Ietaupi un izmanto dabasgāzi gudri

Ieviešot pavisam vienkāršas ikdienas paradumu izmaiņas, uzlabojot mājokļa energoefektivitāti vai siltumapgādes ierīces nomaiņu pret jaunākās paaudzes iekārtu, var samazināt dabasgāzes rēķinu ilgtermiņā. Vairāk par enerģijas lietderīgu izmantošanu lasiet sadaļā Energoefektivitāte.

Iepriekšējie jaunumi

04.04.2023. | iedzīvotājiem | dabasgāzes tirgus
No 1. maija paredzam no 20% līdz 40% zemāku dabasgāzes cenu

Pilnībā atveroties dabasgāzes tirgum, saviem klientiem turpināsim nodrošināt dabasgāzes nepārtrauktu piegādi, bez līguma pārslēgšanas un jau par tirgus cenu UNIVERSĀLĀ pakalpojuma ietvaros, kas veidots atbilstoši jauniem Ministru kabineta (MK) noteikumiem Nr.78, kurus plānots pieņemt šodien, 4. aprīlī

Lasīt vairāk
28.02.2023. | iedzīvotājiem | dabasgāzes tirgus
Dabasgāzes tirgus atvēršana – ko tas nozīmē!

Saskaņā ar grozījumiem Enerģētikas likumā no 2023. gada 1. maija mājsaimniecībām būs pilnībā atvērts dabasgāzes tirgus.

Lasīt vairāk
28.02.2023. | pārvaldība
AS “Latvijas Gāze” paziņojums saistībā ar Eiropas Savienības 10. sankciju paketi, tā ietekmi uz Sabiedrības darbību

2023. gada 25. februārī ir stājusies spēkā Padomes Regula (ES) 2023/427, ar kuru groza Regulu (ES) Nr. 833/2014 par ierobežojošiem pasākumiem saistībā ar Krievijas darbībām, kas destabilizē situāciju Ukrainā (turpmāk – Regula Nr. 2023/427).

Lasīt vairāk