No 1. maija paredzam no 20% līdz 40% zemāku dabasgāzes cenu

Pilnībā atveroties dabasgāzes tirgum, saviem klientiem turpināsim nodrošināt dabasgāzes nepārtrauktu piegādi, bez līguma pārslēgšanas un jau par tirgus cenu UNIVERSĀLĀ pakalpojuma ietvaros, kas veidots atbilstoši jauniem Ministru kabineta (MK) noteikumiem Nr.78, kurus plānots pieņemt šodien, 4. aprīlī

“Esam pieņēmuši lēmumu saviem vairāk kā 360 tūkst. mājsaimniecību klientiem kā tirgus produktu piedāvāt Universālo pakalpojumu, kas ir izstrādāts atbilstoši jauniem MK noteikumiem, jo tas klientiem sniedz 3 būtiskākās priekšrocības – līgums nav jāpārslēdz, dabasgāzes cena ir fiksēta 6 mēnešiem un izdevīgu dabasgāzes cenu.” skaidro Latvijas Gāze Valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis.

Paliekot pie mums, Jums nekas nav jādara, pāreja notiks automātiski.

Esošajiem Latvijas Gāze, klientiem līgums nav jāpārslēdz. Pāreja uz universālo pakalpojumu notiks automātiski un sākot ar 1. maiju dabasgāzi piegādāsim uz Enerģētikas likuma pamata universālā pakalpojuma ietvaros:

  • ir izdevīgs gan, ja dabasgāze tiek izmantota ēdiena gatavošanai, gan apkurei, jo cena tiks diferencēta (tātad cena būs pielāgota atkarībā no klienta gada patēriņa);
  • drošs, jo paredz fiksētu dabasgāzes cenu 6 mēnešiem, kas pasargās no cenu svārstībām un ļaus vieglāk plānot izdevumus;
  • bez līguma laušanas maksas.

Universālā pakalpojuma cenu periodam no 01.05.2023 - 31.10.2023. izziņosim tuvāko dienu laikā pēc jauno MK noteikumu stāšanas spēkā.

“Tas ko jau šobrīd varam pateikt mūsu klientiem, Universālā pakalpojuma dabasgāzes cena būs zemāka robežās no 20 līdz 40 procentiem atkarībā no lietotāju grupas, salīdzinot ar šā brīža regulēto tarifu. Pēc straujā dabasgāzes cenu kāpuma pērnā gada augustā, šī gada pirmie trīs mēneši iezīmējuši labvēlīgāku tirgus situāciju un būtisku cenu kritumu. Šobrīd varam dabasgāzi nopirkt lētāk, tās cena Rietumeiropas biržā ir noslīdējusi līdz pirmskara cenai, ko ietekmē dabasgāzes patēriņa samazināšanās tuvojoties vasaras sezonai un daudz lielāki dabasgāzes krājumi Eiropā nekā bija paredzēts. Tāpēc, lai izpildītu noteiktas Eiropas direktīvas, gāzi būs jāiesūknē mazāk, likumsakarīgi samazinās arī pieprasījums pēc LNG.“ skaidro Latvijas Gāze Valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis.

1.attēls Dabasgāzes cena biržā, EUR/MWh

Dabasgāzes cenu publicēsim mājas lapā www.lg.lv, un plašsaziņas līdzekļos, kā arī klientus individuāli, nosūtot informāciju kopā ar rēķinu maija mēnesī.

Svarīgi atcerēties, ka arī pēc 1. maija kopējo maksu par dabasgāzi, kā tas bija līdz šim, veidos piecas komponentes (dabasgāzes cena, maksa par pārvadi – izejas punkts, maksa par sadali (mainīgā daļa un fiksētā maksa), akcīzes nodoklis un pievienotās vērtības nodoklis – 21%) un dabasgāzes cena būs vienīgā komponente, kas atšķirsies starp tirgotājiem.

Iepriekšējie jaunumi

28.02.2023. | iedzīvotājiem | dabasgāzes tirgus
Dabasgāzes tirgus atvēršana – ko tas nozīmē!

Saskaņā ar grozījumiem Enerģētikas likumā no 2023. gada 1. maija mājsaimniecībām būs pilnībā atvērts dabasgāzes tirgus.

Lasīt vairāk
28.02.2023. | pārvaldība
AS “Latvijas Gāze” paziņojums saistībā ar Eiropas Savienības 10. sankciju paketi, tā ietekmi uz Sabiedrības darbību

2023. gada 25. februārī ir stājusies spēkā Padomes Regula (ES) 2023/427, ar kuru groza Regulu (ES) Nr. 833/2014 par ierobežojošiem pasākumiem saistībā ar Krievijas darbībām, kas destabilizē situāciju Ukrainā (turpmāk – Regula Nr. 2023/427).

Lasīt vairāk
22.02.2023. | iedzīvotājiem | pārvaldība
Latvijas Gāze sniedz atbalstu Latvijas Audžuģimeņu biedrībai

Latvijas Gāze ziedo datortehniku Latvijas Audžuģimeņu biedrībai (LAB, Biedrība).

Lasīt vairāk