Latvijas Gāze koncerna apgrozījums 2021. gada pirmajā pusgadā pieaudzis par 56%
27.08.2021.

Koncerna neto apgrozījums 2021. gada pirmajā pusgadā sasniedza 154,3 miljonus EUR - tas ir par 56% vairāk nekā attiecīgajā periodā 2020. gadā, savukārt koncerna neto peļņa 2021. gada pirmajos sešos mēnešos ir 5,4 miljoni eiro.

2021. gada 26. augustā norisinājās Latvijas gāze vebinārs, kurā uzņēmuma valdes locekle, finanšu direktore Inga Āboliņa prezentēja un skaidroja 2021. gada pirmo sešu mēnešu finanšu rezultātus.

Zemāka temperatūra apkures sezonā un ievērojami augstākas dabasgāzes cenas bija divi galvenie faktori, kas ietekmēja Latvijas Gāze finanšu rezultātus 2021. gada pirmajā pusgadā. Zemākas temperatūras ietekmē palielinājās uzņēmuma pārdošanas apjomi un dabasgāzes sadales tīkla noslodze. Vienlaikus izaicinājumus sagādāja arī ekonomikas atveseļošanās izraisītais dabasgāzes cenu kāpums, un paredzams, ka tas turpinās sagādāt izaicinājumus arī otrajā pusgadā.

2021. gada pirmajos sešos mēnešos Latvijas Gāze klientiem Latvijā un ārvalstīs pārdeva 7 437 GWh dabasgāzes. Salīdzinājumā ar to pašu periodu 2020. gadā pārdošanas apjomi ir pieauguši par 38%. Ārvalstīs pārdotā dabasgāze veidoja 37% no kopējā pārdošanas apjoma.

“Dabasgāzes tirdzniecības biznesu un dabasgāzes cenu ietekmē pasaules mēroga notikumi un apstākļi, piemēram, lielāks pieprasījums aukstās ziemas dēļ, LNG (sašķidrinātās dabasgāzes) pieejamība un krājumu apjoms Eiropā nākošajai apkures sezonai. 2021. gada pirmā pusgada rezultātus ietekmējusi Latvijas Gāzes finanšu instrumentu pārvērtēšana, kas ik mēnesi tiek atspoguļota peļņas-zaudējumu aprēķinā, bet uzrādīs pretēju efektu dabasgāzes pārdošanas sezonā, tādējādi būtiski ietekmējot gada finanšu rezultātus” skaidro Inga Āboliņa.

Prezentācija un vebināra video ieraksts pieejams šeit


Iepriekšējie jaunumi

20.08.2021.

Lai atvieglotu mūsu klientu ikdienu un padarītu rēķinu apmaksu vienkāršāku, rūpējamies par ērtu un pieejamu norēķinu pakalpojuma saņemšanu. Attīstot pieejamos pakalpojumus, domājam gan par klientiem, kas visus pakalpojumus izmanto digitāli, gan tiem, kas labprāt maksājumus veic skaidrā naudā.

16.07.2021.

Šā gada 29. jūnijā notika Dienas Bizness rīkota konference, kurā enerģētikas nozares uzņēmumi un speciālisti runāja par nozares izaicinājumiem Eiropas Klimata plāna mērķu sasniegšanai un enerģētikas sektora konkurētspēju un stabilitāti.