Latvijas Gāze Baltijas gāzes tirgus forumā
10.11.2021.

Šī gada 9. novembrī norisinājās 13. Baltijas gāzes tirgus forums, kurā dalībnieki stāstīja par tādiem reģionālās infrastruktūras attīstības projektiem kā GIPL, ELLI un dalījās ar informāciju par jaunākajiem notikumiem Baltijas un Somijas dabasgāzes tirgū.

Forumā piedalījās Latvijas Gāze Vairumtirdzniecības departamenta vadītājs Jānis Kalējs, norādot uz dabasgāzes lietotāju un tirgotāju izaicinājumiem saskaroties ar rekordaugsto dabasgāzes cenu un tās svārstībām. Kā norādīja J. Kalējs, tad no cenu ziņā stabila tirgus 2020. gadā, 2021. gads ir nesis ekstrēmu tirgus volatilitāti, dabasgāzes cenām vienas dienas ietvaros nosvārstoties pat vairāku desmitu EUR/MWh robežās.

Jānis Kalējs arī sniedza savu redzējumu un ieteikumus Somijas – Igaunijas – Latvijas vienotā dabasgāzes tirgus darbības uzlabošanai un norādīja uz joprojām esošiem tirdzniecību ietekmējošiem izaicinājumiem saistībā ar pārvades sistēmas remontdarbiem un ierobežotajām dabasgāzes fiziskajām plūsmām Somijas tirgus virzienā. Tajā paša laikā Jānis Kalējs atzinīgi novērtēja uzlaboto komunikāciju un informācijas apmaiņu starp dabasgāzes pārvades sistēmas operatoriem un valstu regulatīvajām iestādēm.

Forumā piedalījās dabasgāzes pārvades operatori Conexus Baltic Grid, Amber Grid, Gasgrid Finland, dabasgāzes tirgotāji Latvijas Gāze, Ignitis, Eesti Gaas, Suomen Kaasueenergia Oy, kā arī Get Baltic biržas un Baltijas valstu regulatoru pārstāvji.


Iepriekšējie jaunumi

06.10.2021.

2021. gada 29. septembrī Latvijas Gāze piedalījās Dienas Bizness rīkotā konferencē “SILTUMAPGĀDE 2021: mērķtiecīgai klimata mērķu sasniegšanai Latvijas pilsētās” un stāstīja par globālajiem apstākļiem, kas ietekmē dabasgāzes tirgu un cenas izmaiņas gan pasaulē, gan Latvijā.

28.09.2021.

Ņemot vērā ievērojamo dabasgāzes cenas pieaugumu un nepieciešamību nodrošināt piegādes nākamajai ziemai, AS Latvijas Gāze ir noslēgusi grozījumus esošajam kredītlīnijas līgumam ar OP Corporate Bank plc.