Latvijas Gāze iekļūst lielāko eksportētāju TOP 100 virsotnē

2021. gadā sākot pārdot lielākus gāzes apjomus ārpus Latvijas, Latvijas Gāze pirmo reizi iekļūst eksportētāju topā un uzreiz pirmajā pieciniekā.

Eksporta pieaugumu nodrošinājuši pārdotās gāzes apjomi uz Igauniju, Somiju un Lietuvu. Pērn uz ārvalstīm pārdotas 4.2 TWh dabasgāzes, savukārt 2020. gadā – 3.3 TWh, bet 2019. gadā – 1.4 TWh. Ārvalstīs pārdotā dabasgāze veidoja 28% no kopējā 2021. gada pārdošanas apjoma. Galvenie faktori, kas ietekmēja pārdošanas apjoma pieaugumu pērnajā gadā, bija palielināts pieprasījums pēc dabasgāzes, pamazām atkopjoties ekonomikām no Covid-19 pandēmijas radītās krīzes, un pieaugošam patēriņam saistībā ar zemākām temperatūrām apkures sezonā.” komentē Latvijas Gāze Vairumtirdzniecības departamenta vadītājs Jānis Kalējs, kurš vada dabasgāzes tirdzniecību ārpus Latvijas.

“TOP 100” ir speciāli pēc portāla “Delfi” lūguma Centrālās statistikas pārvaldes sagatavots apkopojums par lielākiem eksporta uzņēmumiem Latvijā.

Neskatoties uz to, ka 2021. gadā pandēmija joprojām bremzēja valstu ekonomisko attīstību, Latvijas top 100 preču eksportētāju uz ārzemēm pārdotais apjoms sasniedza 7,7 miljardus eiro, jeb par 20% vairāk nekā 2020. gadā. Pirmais eksportētāju piecnieks pērn eksportējis preces 1,56 miljardu eiro vērtībā. 2021. gadā topā stabili savas vietas saglabājuši tādi Latvijas eksporta smagsvari kā kokrūpniecības uzņēmums Kronospan Riga, IT iekārtu ražotājs Mikrotīkls, elektronikas iekārtu vairumtirgotājs Samsung Electronics Baltic un metāla izstrādājumu ražotājs un tirgotājs Severstal Distribution.

Iepriekšējie jaunumi

28.04.2022. | pārvaldība | dabasgāzes tirgus
Par turpmākiem norēķinu nosacījumiem par dabasgāzes importu Latvijā

AS “Latvijas Gāze” ir noslēgts ilgtermiņa dabasgāzes piegādes līgums ar PAS “Gazprom” par dabasgāzes piegādēm 2000.-2030. gadu periodā. Atbilstoši noslēgtā līguma nosacījumiem, līdz šim maksājumi par dabasgāzes piegādēm tika veikti EUR valūtā.

Lasīt vairāk
27.04.2022. | iedzīvotājiem
Paplašināta klientu portāla funkcionalitāte un pilnveidots dizains

Lai mūsu klientiem nodrošinātu ērtāku pakalpojumu izmantošanu, pārskatāmāku izkārtojumu un vizuāli mūsdienīgāku saskarsmi, esam rūpīgi strādājuši pie klientu portāla uzlabošanas.

Lasīt vairāk
13.04.2022. | pārvaldība
AS “Latvijas Gāze” paziņojums par dabasgāzes piegādēm

AS “Latvijas Gāze”, komentējot publiskā telpā izskanējušo informāciju par Latvijas apņemšanos ar 2023. gada 01. janvāri atteikties no Krievijas izcelsmes dabasgāzes importa Latvijā vēlas uzsvērt nepieciešamību par reģionālā principa ievērošanu.

Lasīt vairāk