Latvijas Gāze iekļūst VID Padziļinātās sadarbības zelta līmenī

Latvijas Gāzei sākot ar 2022. gada 1. janvāri, ir mainīts Padziļinātās sadarbības programmas līmenis, iekļaujot to Padziļinātās sadarbības programmas ZELTA līmenī.

Padziļinātās sadarbības programma ir Valsts ieņēmumu dienesta (VID) īstenota jauna sadarbības forma ar nodokļu maksātājiem, kur kritērijiem atbilstošie uzņēmumi tiek atlasīti iekļaušanai un grupēšanai trīs līmeņos – Bronza, Sudrabs, Zelts.

Programmas Bronzas līmenī iekļauti 4872 uzņēmumi, Sudraba – 298, bet zelta – tikai 78 uzņēmumi. Iekļūšanu Zelta līmenī nosaka vairāki kritēriji, būtiskākie no tiem: laikā iesniegti pārskati un deklarācijas, nodokļu ieņēmumi vismaz 700 000 EUR apmērā, neto apgrozījums vismaz 4 000 000 EUR, darba ņēmēju ienākumi, kas ir lielāki par vidējo līmeni valstī un izstrādāta, un tiek īstenota nodokļu risku vadība. Lai uzņēmums tiktu iekļauts Padziļinātās sadarbības programmā (visos līmeņos), tā saimnieciskajai darbībai jābūt pārskatāmai, pārdomātai un godīgai - bez nodokļu parādiem, pārkāpumiem, maksātnespējas procesiem utml.

Latvijas Gāze 2021. gadā valsts budžetā iemaksājusi 63,8 miljonus eiro, no kuriem, lielākā daļa bija pievienotās vērtības nodoklis (PVN) un akcīzes nodoklis, 2020. gadā – 28,2 miljonus eiro, bet gadu iepriekš 2019. gadā – 65,7 miljonus eiro. Sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas par darbiniekiem 2021. gadā bijušas 1.3 miljonu apmērā.

Iepriekšējie jaunumi

20.12.2021. | pārvaldība
Latvijas Gāze – uzticams partneris jau 30 gadus

Latvijas gāzapgādes vēsture sniedzas vairāk nekā 150 gadus senā pagātnē, bet tāds uzņēmums, kāds tas ir atpazīstams mūsdienās, tika izveidots pirms 30 gadiem, pēc Latvijas neatkarības atgūšanas.

Lasīt vairāk
16.12.2021. | uzņēmumiem | dabasgāzes tirgus
2021. gads dabasgāzes tirgū

2021. gads dabasgāzes tirgū bija negaidīti izaicinošs un dinamisks. Dažādi globālie apstākļi izraisīja strauju cenu lēcienu, kā rezultātā dabasgāzes cena 2021. gada beigās bija gandrīz 6 reizes lielāka nekā gada sākumā. Tas būtiski ir ietekmējis gan dabasgāzes lietotājus, gan dabasgāzes tirgotājus.

Lasīt vairāk
16.12.2021. | iedzīvotājiem | padomi
Latvijas Gāze aicina sagaidīt svētkus droši

Lai svētku gaidīšanas laiks būtu mierīgs un bez liekiem satraukumiem, aicinām atcerēties, par svarīgākajiem drošības noteikumiem, gatavojot svētku gardumus un izrotājot mājokli. Īpaši svarīgi pārrunāt šos jautājumus ar bērniem, lai kritiskajā situācijā viņi zina kā rīkoties.

Lasīt vairāk