Latvijas Gāze piedalās Baltijas gāzes tirgus forumā

Šī gada 30. novembrī norisinājās 15. Baltijas dabasgāzes tirgus forums, ko šogad organizēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK). Šīs tradicionālās reģionālās sanāksmes pulcē Baltijas, Somijas, Zviedrijas un Polijas enerģētikas regulatorus, tirgus dalībniekus un politikas veidotājus.

Foruma dalībnieki pārrunāja dažādus aktuālus dabasgāzes tirgus jautājumus, tostarp jaunākus notikumus Baltijas dabasgāzes tirgū, situāciju ar dabasgāzes piegādi Baltijas valstīs, GIPL jaudu izsoļu rezultātus un plūsmas, jaunu pieeju jaudas rezervēšanai Kiemenai IP, LNG terminālu darbību Igaunijā un Somijā, ūdeņraža potenciālu, kā arī piegādātāju un tirgotāju izaicinājumus.

Forumā piedalījās Latvijas Gāze Valdes loceklis Egīls Lapsalis, norādot uz dabasgāzes lietotāju un tirgotāju izaicinājumiem mainīgos tirgus apstākļos. Savā uzrunā E. Lapsalis vērsa uzmanību uz kompensācijas mehānisma nepilnībām, kas publiskā tirgotāja pienākumu veicēju –  Latvijas Gāzi, nostāda sliktākā situācijā salīdzinājumā ar citiem tirgotājiem.

Forums pulcēja vairāk nekā 100 dalībnieku, piedaloties Baltijas valstu regulatoru, ministriju, dabasgāzes pārvades operatoru un tirgotāju pārstāvjiem.

Iepriekšējie jaunumi

01.12.2022. | tarifi | uzņēmumiem
Plānotas izmaiņas sadales sistēmas operatora Gaso tarifos no 2023. gada 1. janvāra

Tarifu izmaiņas ir saistītas gan ar dabasgāzes cenu pieaugumu globālajos tirgos, gan būtisku lietotājiem nodotā dabasgāzes daudzuma kritumu, kas ievērojami ietekmējis Gaso darbības rezultātus.

Lasīt vairāk
01.12.2022. | tarifi | iedzīvotājiem
Plānotas izmaiņas sadales sistēmas operatora Gaso tarifos no 2023. gada 1. janvāra.

Tarifu izmaiņas ir saistītas gan ar dabasgāzes cenu pieaugumu globālajos tirgos, gan būtisku lietotājiem nodotā dabasgāzes daudzuma kritumu, kas ievērojami ietekmējis Gaso darbības rezultātus.

Lasīt vairāk
25.11.2022. | finanses
Par kredītlīnijas līguma pirmstermiņa izbeigšanu, kas noslēgts ar "OP Corporate Bank plc" Latvijas filiāle

Akciju sabiedrība “Latvijas Gāze” ir vienojusies ar "OP Corporate Bank plc", Latvijas filiāli par 2017. gada 22. septembrī noslēgtā kredītlīnijas (overdrafta) līguma pirmstermiņa izbeigšanu.

Lasīt vairāk