Latvijas Gāze ieņem 20. pozīciju Latvijas vērtīgāko uzņēmumu Top 101

Baltijā vadošā korporatīvo finanšu uzņēmuma “Prudentia” un Latvijā vienīgās regulētās biržas “Nasdaq Riga” kopīgi veidotajā Latvijas vērtīgāko uzņēmumu Top 101 Latvijas Gāze ierindota 20. vietā un šogad atzīta par otro vērtīgāko enerģētikas nozares uzņēmumu Latvijā.

Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP 101 ir sabiedriski nozīmīga iniciatīva, kuru kopš 2005. gada īsteno „Prudentia” un „Nasdaq Riga”. Šīs iniciatīvas pamatā ir projekta veidotāju vēlme rosināt sabiedrībā diskusijas par uzņēmumu vērtību un to ietekmējošiem faktoriem.

“2021. gads Latvijas Gāze bija sarežģīts un izaicinājumiem pilns, jo dabasgāzes cenas svārstības vienas dienas ietvaros Eiropas biržās sasniedza pat 10 eiro par MWh. Ieguvām milzīgu pieredzi un izturējām, atšķirībā no dažiem citiem Eiropas komersantiem” norāda Latvijas Gāze valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis

Latvijas vērtīgāko uzņēmumu Tops palīdz atspoguļot uzņēmumu biznesa vērtību, jeb uzņēmuma saimnieciskās darbības nākotnes naudas plūsmu vērtību visiem uzņēmuma finansējuma sniedzējiem, tai skaitā akcionāriem, dalībniekiem un finanšu kreditoriem.

Elektroenerģijas, gāzes apgādes, siltumapgādes un gaisa kondicionēšanas nozare apgrozījuma ziņā pērn bijusi ceturtā lielākā nozare Latvijā. TOP nozares ar lielāko apgrozījumu un peļņu 2021.gadā pēc Lursoft datiem Latvijas Gāzi ierindo saraksta septītajā pozīcijā. Lai gan apgrozījums pērn palielinājies līdz 530,22 milj. EUR.

Aigars Kalvītis norāda “Topa rezultāts nepārsteidz, jo būtiskais neto apgrozījuma pieaugums galvenokārt saistīts ar augstākām pārdošanas cenām globālā dabasgāzes tirgus norišu iespaidā, kā arī lielākiem pārdošanas apjomiem 2021. gadā. 2022. gadā prognozējam būtiski zemākus pārdošanas apjomus un arī apgrozījuma kritumu, kas saistīts ar to, ka klienti ir pārskatījuši dabasgāzes izmantošanas jaudas augsto dabasgāzes cenu un ierobežoto piegādes iespēju dēļ”.

Iepriekšējie jaunumi

20.12.2022. | iedzīvotājiem
Latvijas Gāze rēķinus iespējams apmaksāt vairāk kā 700 tirdzniecības vietās Latvijā

Paplašinot maksājumu veikšanas iespējas, maksājumus par dabasgāzi mūsu klienti var veikt jau 5 dažādos mazumtirdzniecības tīklu veikalos visā Latvijā - Maxima, Narvesen, top!, Mego un eLats.

Lasīt vairāk
09.12.2022. | tarifi | iedzīvotājiem
Izmaiņas dabasgāzes tarifos mājsaimniecībām no 1. janvāra

No 2023. gada 1. janvāra līdz 30. aprīlim mājsaimniecībām, kuras dabasgāzi izmanto apkurei, dabasgāzes cena atkarībā no gada patēriņa tiks saglabāta esošā vai pat samazināsies.

Lasīt vairāk
02.12.2022. | pārvaldība | dabasgāzes tirgus
Latvijas Gāze piedalās Baltijas gāzes tirgus forumā

Šī gada 30. novembrī norisinājās 15. Baltijas dabasgāzes tirgus forums, ko šogad organizēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK). Šīs tradicionālās reģionālās sanāksmes pulcē Baltijas, Somijas, Zviedrijas un Polijas enerģētikas regulatorus, tirgus dalībniekus un politikas veidotājus.

Lasīt vairāk