Latvijas Gāze koncerna nerevidētie finanšu rezultāti par 2020. gada pirmo pusgadu

2020. gada pirmais pusgads atnesis vēl dinamiskāku un izaicinājumiem bagātāku vidi gan pasaulei kopumā, gan enerģētikas nozarei. Salīdzinoši mērenas gaisa temperatūras, stingrie ierobežojumi saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatību un zemais dabasgāzes cenu līmenis bija noteicošie faktori, kas veidoja AS “Latvijas Gāze” darbības vidi.

Koncerna neto apgrozījums 2020. gada pirmajā pusgadā bija 98.9 miljoni EUR, EBITDA* sasniedza 25.2 miljonus EUR un neto peļņa bija 16.6 miljoni EUR.

Pārdošanas un tirdzniecības segmenta neto apgrozījums 2020. gada pirmajā pusgadā sasniedza 73.6 miljonus EUR, segmenta EBITDA bija 13.0 miljoni EUR un peļņa pirms nodokļiem bija 12.3 miljoni EUR. 2020. gada pirmajā pusgadā Latvijas Gāze pārdeva 5 392 GWh dabasgāzes klientiem Latvijā un ārvalstīs.

Lai gan ārkārtējā situācija valstī tika atcelta 9. jūnijā, Latvijas Gāze nolēma turpināt apkalpot klientus attālināti, lai aizsargātu savu klientu veselību. Šobrīd Latvijas Gāze klientu apkalpošanas centrs apmeklētājiem paliek slēgts līdz turpmākai informācijai.

Pēdējos mēnešos Latvijas Gāze cītīgi strādāja pie attālinātās klientu apkalpošanas uzlabojumiem, nodrošinot vairākas iespējas sazināties ar Sabiedrību un saņemt pakalpojumus attālināti. Daži no uzlabojumiem ietver jaunu informatīvā tālruņa numuru, aizvietojot iepriekšējo paaugstinātās maksas numuru, kā arī paplašinātās iespējas attālinātiem maksājumiem. Arī skaitītāju rādījumu nodošana ir iespējama attālināti.

Latvijas Gāze koncerna nerevidētie konsolidētie finanšu pārskati par 2020. gada 9 mēnešiem tiks publicēti 2020. gada 25. novembrī.

*Vairāk informācijas par alternatīvajiem snieguma rādītājiem var atrast finanšu pārskata 10. lappusē.

Iepriekšējie jaunumi

21.08.2020. | pārvaldība
Latvijas Gāze ziedojums sniedz būtisku atbalstu Covid-19 pacientu ārstēšanai Latvijā

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārs “Latvijas infektoloģijas centra” (LIC) īpašumā nonākušas medicīnas iekārtas, ierīces un individuālie aizsardzības līdzekļi, kas ļaus modernizēt Covid-19 un citu infekciju slimību pacientu aprūpi, sniegs papildu drošību medicīnas personālam un pacientiem, samazinot inficēšanās riskus, kā arī, samazinot tēriņus par individuālajiem aizsardzības līdzekļiem, ietaupīs finanšu līdzekļus ilgtermiņā, tā žurnālistus informēja pasākumā.

Lasīt vairāk
14.08.2020. | pārvaldība
Latvijas Gāzes valdē darbu uzsāks Inga Āboliņa

2020. gada 17. augustā Latvijas Gāze valdē darbu uzsāks Inga Āboliņa, kura pārraudzīs uzņēmuma finanšu pārvaldības jautājumus. I. Āboliņai ir teju 20 gadu pieredze enerģētikas nozarē, tostarp, finanšu plānošanā un vērienīgu investīciju projektu vadībā.

Lasīt vairāk
10.08.2020. | pārvaldība
Latvijas Gāzei izstrādāta jauna vizuālā identitāte

Latvijas Gāze ne tikai attīsta esošos pakalpojumus, bet arī ir atjauno uzņēmuma logo un vizuālo identitāti.

Lasīt vairāk