Daži padomi, kā aizsargāt savu mājokli atvaļinājuma laikā

Doties atvaļinājumā ir ļoti aizraujoši. Kad viss ir rezervēts un apmaksāts, somas ir sapakotas un laiks dodaties uz lidostu, ir labi apzināties, ka ir paveikti pietiekami daudz pasākumu, lai aizsargātu savu mājokli, savas prombūtnes laikā.

Dažu papildu drošības pasākumu ieviešana, kamēr mājoklis ir tukšs, sniegs sirdsmieru un ļaus pilnībā izbaudīt ilgi gaidīto atpūtu:

1. Atvienojiet visas ierīces.

Lai izvairītos no elektrības ugunsgrēkiem vai strāvas pārspriegumiem, noteikti atvienojiet visas nevajadzīgās ierīces, kas nav iestatītas uz laiku, piemēram, televizorus, kafijas automātus, lampas utt. Tāpat pārliecinieties, ka dūmu detektori ir darba kārtībā, un gadījumam ir pa rokai ugunsdzēšamais aparāts. Aizveriet iekšējās durvis, lai palīdzētu palēnināt dūmu un uguns izplatīšanos. Pārbaudiet apkures katla darbību, vai ūdens uzsildīšanas iekārtu, ieteicams to visu atslēgt, arī ūdens padevi.

2. Radiet iespaidu, ka mājoklis nav tukšs.

Lai nekļūtu par vēl vienu noziedzības statistiku, veiciet pasākumus, lai pārliecinātos, ka kāds joprojām ir mājās. Iestatiet gaismas, radio un televizoru taimerus, lai tie automātiski ieslēgtos dažādos laikos no rīta un vakarā. Novietojiet logu žalūzijas un aizkarus kā ierasts, nevis pilnībā aizvērtus — tikai pārliecinieties, ka tie neatklāj dārgas mājas mēbeles vai ierīces. Un, palūdziet kaimiņam iztukšot Jūsu pastkastīti.

3. Bet tomēr neaizmirstiet aizslēgt.

Pirms došanās atvaļinājumā ir viegli aizslēgt visas durvis, taču neaizmirstiet aizslēgt arī citas ieejas, piemēram, logus, balkona durvis, bēniņstāva logus. Un, ja jums ir automātiskās garāžas durvis, apsveriet iespēju atvienot elektronisko atvērēju, tā vietā novietojot piekaramo atslēgu uz garāžas durvju sliedes. Viedās slēdzenes var palīdzēt attālināti kontrolēt ieeju mājoklī.

4. Izņemiet rezerves atslēgu.

Iespējams, ka esat izdomājis patiešām gudru vietu, kur paslēpt rezerves atslēgu, kas neatrodas zem puķupoda, virs durvju rāmja vai zem viltota plastmasas akmens. Taču pastāv iespēja, ka apņēmības pilns noziedznieks ilgi un smagi meklēs, lai to atrastu. Lai nenodotu zaglim savu īpašumu uz sudraba šķīvja, vienkārši izņemiet atslēgu pirms došanās ceļā un nododiet to glabāšanai pie kaimiņa.

5. Painformējiet savus kaimiņus.

Pastāstiet uzticamam kaimiņam, ka kādu laiku būsiet prom, un palūdziet viņu uzraudzīt mājokli. Ja mājas paliek jūsu mīlulis, apsveriet domu nolīgt aukli, gan mājdzīvniekam, gan mājai. Atrodoties tur, aukle (kāds Jūsu radinieks) var parūpēties par mājas pienākumiem, tostarp dārzkopību, mājdzīvnieku barošanu, augu laistīšanu un atkritumu izvešanu, kā arī nodrošinās, lai māja būtu apdzīvota, un atturētu zagļus.

6. Sazinieties ar savu signalizācijas uzņēmumu

Ja jūsu mājoklī ir uzstādīta signalizācija, tā varat iegūt vairāk nekā sirdsmieru. Ja Jums vēl nav uzstādīta signalizācija, apsveriet domu to uzstādīt.

7. Skatieties, ko kopīgojat sociālajos medijos.

Ir ļoti vilinoši kopīgot informāciju vai fotoattēlus par savu atvaļinājumu, izmantojot sociālo mediju ziņas, bet potenciālajiem zagļiem tā ir informācija, ka atrodaties tālu prom no mājām.

Lai atturētu zagļus, atturieties publiski kopīgot informāciju par savu ceļojumu, līdz atgriežaties. Ja nevarat pretoties, šeit ir kompromiss: noņemiet ģeogrāfiskās atzīmes no sociālo mediju ziņām, izmantojot metadatu noņemšanas rīku, vai izslēdziet ģeogrāfiskās atzīmes savā tālrunī. Pārliecinieties arī, vai Jūsu kopīgošanas iestatījumi ir iestatīti uz privātiem vai “Tikai draugiem”, nevis publiski.

Sargājiet Jums pašu dārgāko. Gadījumā, ja kāds var atrast ceļu caur Jūsu uzstādītajiem drošības pasākumiem, pirms došanās atvaļinājumā pārliecinieties, ka ģimenei dārgie un sentimentālie priekšmeti tiek noglabāti drošā, slēptā vietā.

Lai izbaudītu katru sava labi nopelnītā atvaļinājuma sekundi, pārliecinieties, ka jums ir pietiekami daudz sistēmu, lai rūpētos par savu mājokli, kamēr atrodaties prom no tās. Neatkarīgi no tā, vai uzticiet kaimiņam pieskatīt māju, vai uzstādāt drošības sistēmu, daži vienkārši piesardzības pasākumi pirms došanās ceļā ļaus jums atgriezties, lai atrastu savu mājokli tieši tādu, kādu to atstājāt.

Iepriekšējie jaunumi

13.04.2023. | iedzīvotājiem | dabasgāzes tirgus
Dabasgāzes tirgus atvēršana - zemāka dabasgāzes cena un draudzīgi pakalpojuma nosacījumi

Atveroties dabasgāzes tirgum, Latvijas Gāze mājsaimniecību klienti varēs turpmāk norēķinus par dabasgāzi veikt par 24% līdz 37% zemāku cenu, salīdzinājumā ar pašreizējo regulēto dabasgāzes tarifu un uz klientiem draudzīgiem pakalpojumu nosacījumiem.

Lasīt vairāk
04.04.2023. | iedzīvotājiem | dabasgāzes tirgus
No 1. maija paredzam no 20% līdz 40% zemāku dabasgāzes cenu

Pilnībā atveroties dabasgāzes tirgum, saviem klientiem turpināsim nodrošināt dabasgāzes nepārtrauktu piegādi, bez līguma pārslēgšanas un jau par tirgus cenu UNIVERSĀLĀ pakalpojuma ietvaros, kas veidots atbilstoši jauniem Ministru kabineta (MK) noteikumiem Nr.78, kurus plānots pieņemt šodien, 4. aprīlī

Lasīt vairāk
28.02.2023. | iedzīvotājiem | dabasgāzes tirgus
Dabasgāzes tirgus atvēršana – ko tas nozīmē!

Saskaņā ar grozījumiem Enerģētikas likumā no 2023. gada 1. maija mājsaimniecībām būs pilnībā atvērts dabasgāzes tirgus.

Lasīt vairāk