Par dabasgāzes pieejamību, pietiekamību un cenu Latvijā

6.septembrī Latvijas Gāze piedalījās Dienas Biznesa rīkotajā konferencē “Siltumapgāde un energotehnoloģijas 2023”. Konferencē tikās enerģētikas nozares eksperti, lai mirkli pirms jaunās apkures sezonas uzsākšanas, rastu atbildes uz jautājumiem par siltumenerģijas apgādes pakalpojumu pieejamību un cenu gaidāmajā apkures sezonā.

Diskusijā par redzējumu kāda būs sagaidāma nākamā apkures sezona Latvijā Latvijas Gāze valdes loceklis Egils Lapsalis norāda, ka dabasgāze ir pietiekama, gan Latvijas Gāze klientiem, gan visā reģionā. Protams, nezināmais faktors ir tās cena, un tas ietekmēs tos klientus, kas dabasgāzes cenu nākamajai apkures sezonai vēl nav nofiksējuši. Egils Lapsalis arī norāda, ka viens no cenu ietekmējošajiem faktoriem ir gaisa temperatūra. Ja ceturtais ceturksnis Eiropā būs auksts, tad palielinoties gāzes patēriņam to sāks ņemt ārā no gāzes krātuvēm un tas liks cenai strauji celties. Ja ceturksnis būs silts, tad cenai vajadzētu samazināties.

Par šī brīža situāciju dabasgāzes tirgū Egils Lapsalis norāda, ka starp dabasgāzes tirgotājiem labāk konkurē tas, kurš nevis var nopirkt gāzi par visizdevīgāko cenu, bet gan tas, kurš vislabāk prot nopirkt jaudas un nogādāt gāzi līdz galapunktam.

Lai nenonāktu izaicinājumu priekšā nākotnē, tas par ko būtu jādomā ir tieši pieejamība gāzes transportēšanā. Piemēram, pārvades sistēmu remontdarbu veikšana jānodrošina nevis tad, kad operatoram tas ir izdevīgākais laiks, bet gan jāskatās uz tirgus vajadzībām, jo citādi sanāk, ka vasarā, kad teorētiski ir iespējams nopirkt vislētāko dabasgāzi, to nav iespējams transportēt. Tāpēc nākotnē jāskatās uz Latvijas-Lietuvas un Polijas-Lietuvas starpsavienojumu jaudu palielināšanu.

Iepriekšējie jaunumi

03.08.2023. | pārvaldība
GASO īpašumtiesību maiņa nekādi neietekmē Latvijas Gāze klientus

No 2023. gada 17. jūlija par GASO vienīgo īpašnieku kļūst AS Eesti Gaas

Lasīt vairāk
27.07.2023. | pārvaldība
Paziņojums par tirdzniecības atjaunošanu ar AS „Latvijas Gāze” akcijām

AS „Latvijas Gāze” (turpmāk – Sabiedrība) 2023. gada 27. jūlijā plkst. 11:45 (pēc Latvijas laika) publicēja informāciju par 2023. gada 27. jūlija ārkārtas akcionāru sapulcē pieņemtajiem lēmumiem.

Lasīt vairāk
27.07.2023. | pārvaldība
Ārkārtas akcionāru sapulces lēmumi

2023. gada 27. jūlijā notika ārkārtas akcionāru sapulce, kuras laikā tika lemts par pamatkapitāla samazināšanu, statūtu grozījumiem un iepriekšējo gadu nesadalītās peļņas sadali.

Lasīt vairāk