Pēdējā laikā biežāk uzdotie jautājumi

Ikdienu mūsu klientu atbalsta komanda palīdz atrisināt simtiem jautājumu, meklējot arī labāko risinājumu katram klientam. Šobrīd tas var aizņemt vairāk laika nekā ierasts, tāpēc esam apkopojuši biežāk saņemtos jautājumus un atbildes uz tiem.

Kā iespējams noslēgt līgumu uz sava vārda? Kad saņemšu jauno rēķinu? Kas notiks ar manu pārmaksu, ja pārtraukšu līgumu? Cik maksā rēķina saņemšana pa pastu? Vai varu reģistrēties klientu portālā, ja man nav internetbankas?

Šos un vēl daudzus citus jautājumus ikdienu saņem Latvijas Gāzes klientu apkalpošanas centra komanda. Tāpēc pievēršot lielu vērību klientu ienākošo zvanu un e-pastu skaita pieaugumam, esam apkopojuši biežāk uzdotos jautājumus.

Latvijas Gāzes mājas lapas sadaļā Jautājumi un atbildes ikviens var uzzināt un rast atbildi uz radušos situāciju, gan tikai apsverot līguma noslēgšanas iespējas, gan meklējot sev ērtāko risinājumu rādījumu iesniegšanai. Šo sadaļu regulāri papildinām ar jauniem jautājumiem, atbilstoši aktualitātēm dabasgāzes tirgū un klientu biežāk uzdotajiem jautājumiem.

Tālāk ieskats, ko klienti visbiežāk mums jautāja pēdējā mēneša laikā.

Vai skaitītāja rādījumus turpmāk jāziņo katru mēnesi? 

-Skaitītāju rādījumi valsts atbalsta saņemšanai jāiesniedz katru mēnesi.

-Parējos klientus aicinām sekot līdzi patēriņa datiem rēķinos un, ja tie atšķiras no GASO aprēķinātajiem, iesniegt skaitītāja rādījumus nākamajā ziņošanas periodā.

Aizmirsu iesniegt rādījumus! Ko darīt?

-Skaitītāja rādījumus var ziņot katru mēnesi no 27. datuma līdz nākamā mēneša 1. darba dienai (ieskaitot). Ja šajā laikā nepaspēji tos iesniegt, rēķinu izrakstīsim pēc Gaso informācijas par vidējo patēriņu mājoklī. Faktisko rādījumu tad aicinām iesniegt nākamajā mēnesī - veiksim pārrēķinu un sagatavosim jauno rēķinu atbilstoši patēriņam.

Rādījumu ziņošanai, aicinām izvēlēties sev ērtāko iesniegšanas veidu.

Iesniegt rādījumus ir iespējama vairākos veidos, gan klientu portālā, gan mājas lapā, un gadījumā, ja kāda no vietnēm īslaicīgi nav pieejam, aicinām rādījumu ziņošanu veikt nosūtot īsziņu. Lūdzam nesūtīt rādījumus e-pastā.

Vai varu arī turpmāk veikt maksājumus avansā, mainoties norēķinu veidam uz Rēķins?

Arī turpmāk iespējams veikt avansa maksājumus. Saņemtā maksājuma summa tiek attiecināta uz Jūsu līgumu un to novirzām nākamā maksājuma summas samazināšanai. Pārmaksa klientam vienmēr ir pieejama, to var izmantot gan turpmāko maksājumu apmaksai, gan pārcelt uz citu līgumu (ja ir vairāki objekti, kuros izmanto dabasgāzes pieslēgumu), vai izmaksāt uz norēķinu kontu, aizpildot un atsūtot pārmaksas pieteikumu klientu portālā mans.lg.lv vai uz e-pasta adresi info@lg.lv.

Saņēmu jauno Izlīdzinātā maksājuma grafiku un tajā norādītā summa apmaksai ir būtiski lielāka nekā iepriekš. Kāpēc?

Atšķirībā no iepriekšējā maksājumu grafika, jaunais maksājums ir noteikts tikai ziemas apkures mēnešiem, kad patēriņš ir būtiski lielāks, un to nevar izlīdzināt uz vasaras periodu, kā tas bija līdz šim, jo izlīdzinātā maksājuma metode ir pieejama līdz 31.03.2023.

2023. gada aprīļa beigās atsūtīsim pārrēķinu, kurā tiks ņemts vērā faktiskais patēriņš pa mēnešiem un attiecīgā perioda tarifs ar valsts atbalstu.

Ja tomēr vēlies saņemt ikmēneša rēķinu skaidri redzot cik konkrēti šajā mēnesī ir jāmaksā, un uzreiz iekļautu valsts piešķirtā atbalsta apmēru, lūdzam atsūtīt brīvas formas ziņojumu par “Norēķinu veida maiņu” klientu portālā mans.lg.lv, norādot Abonenta numuru.


Iepriekšējie jaunumi

27.10.2022. | pārvaldība
Latvijas Gāze valdē darbu uzsāks Egīls Lapsalis

2022. gada 1. novembrī Latvijas Gāze valdē darbu uzsāks Egīls Lapsalis, kurš pārraudzīs uzņēmuma tirdzniecības jautājumus. E. Lapsalim ir teju 25 gadu praktiska darba pieredze enerģētikas nozarē, dabasgāzes tirdzniecības organizēšanā, tostarp, pārdošanas un biznesa procesu projektu vadībā.

Lasīt vairāk
03.10.2022. | iedzīvotājiem
PAPILDINĀTS! Šobrīd saskaramies ar lielu ienākošo zvanu un e-pastu daudzumu

Pēdējo 3 mēnešu laikā ienākošos zvanu un e-pastu skaits ir trīskāršojies. Vēlmi sazināties ir izrādījuši par 160% vairāk klientu nekā pērnā gada šajā pašā laika periodā.

Lasīt vairāk
23.09.2022. | pārvaldība
Izmaiņas Revīzijas komitejas sastāvā

Akciju sabiedrībā "Latvijas Gāze" ir saņemts Revīzijas komitejas locekļa Jura Lapšes paziņojums par Revīzijas komitejas locekļa amata atstāšanu ar 2022. gada 23. septembri.

AS “Latvijas Gāze”
Valde

Lasīt vairāk