Valsts atbalsta piešķiršana klientiem, kas norēķinās pēc izlīdzinātā maksājuma metodes

Klienti, kuri norēķinās pēc izlīdzinātā maksājuma metodes principa un kvalificējas atbalsta saņemšanai (vidējais patēriņš gadā ir sākot no 250 m3) var būt droši, ka valsts piešķirto atbalstu saņems pilnā apmērā.

Klienti ar norēķinu metodi Izlīdzinātais maksājums saņems valsts atbalstu pilnā apmērā

Izlīdzinātā maksājuma norēķinu metode paredz, ka klienti maksājumus veic avansā, tāpēc nosakot izlīdzināto maksājumu, tiek izmantots vidējais prognozētais mēneša patēriņš. Klienti, saņemot, gada pārskatu ar pārrēķinu par iepriekšējo periodu, redzēs detalizētu aprēķinu atbilstoši faktiskajam patēriņam un attiecīgā perioda tarifiem, t.sk. samazināto dabasgāzes cenu periodā no 2022. gada 1. janvāra līdz 30. aprīlim.

“Paziņojumos par jaunajā izlīdzinātā maksājuma summu, kurus esam izsūtījuši mūsu klientiem, valsts piešķirtais atbalsts ir jau iekļauts. Piemēram, ja izlīdzinātais maksājums aprēķināts par patēriņu 200 m3 mēnesī, bet atbalsta periodā Jūs katru mēnesi faktiski patērējāt vairāk, piemēram, 300 m3 un par to ziņojat, nododot skaitītāja rādījumus, februārī saņemtajā norēķinu dokumentā redzēsiet izlīdzinātā maksājuma summu ar atbalstu par 200 m3 mēnesī. Taču, saņemot ikgadējo pārrēķinu, samazinātā dabasgāzes cena tiks piemērota visam Jūsu faktiskajam patēriņam (300 m3 mēnesī) valsts atbalsta periodā,” skaidro Latvijas Gāze Mājsaimniecību departamenta vadītāja Diana Tivča.

Klienti, kuri vēlas maksāt atbilstoši faktiskajam patēriņam, var nomainīt savu maksājumu veidu

Mājsaimniecībām, kuras vēlas katru mēnesi maksāt atbilstoši faktiskajam patēriņam, jāmaina norēķinu veids uz Rēķins. Tomēr aicinām rūpīgi izvērtēt maksāšanas iespējas, pirms izvēlaties šo norēķinu veidu. Jo rēķins par dabasgāzi ziemas mēnešos patēriņa pieauguma dēļ būs krietni lielāks, nekā šī brīža Izlīdzinātais maksājums, turklāt katru mēnesi būs jānodod skaitītāju rādījumi. Plašāka informācija par norēķinu veidiem.

Skaitītāju rādījumi, atbalsta piešķiršanas periodā, jāziņo katru mēnesi

Uz atbalsta laiku skaitītāju rādījumu ziņošanas periods ir atvērts jau no 16. datuma līdz nākamā mēneša 1. darba dienai. Klientiem jāņem vērā, ka sadales sistēmas operators Gaso papildus var veikt gazificēto objektu fizisku apsekošanu un pārbaudīt skaitītāja rādījumus. Valsts atbalstu var nepiešķirt vai anulēt, ja konstatēs, ka rādījumi ir sniegti nepatiesi.

  • Rekomendējam skaitītāju rādījumus nodot, izmantojot klientu portālu. Rādījumu nodošana klientu portālā ir ļoti ērta un vienkārša, nepieciešams vien ievadīt ciparus no skaitītāja melnajiem lodziņiem pirms komata. Izmantojot klientu portālu, varat sekot līdzi savam pēdējam nodotajam rādījumam, patēriņa vēsturei, redzēt aktuālo summu samaksai un veikt maksājumus bez komisijas maksas.
  • Lai atvieglotu klientu ikdienu un padarītu skaitītāju rādījumu ziņošanu vienkāršāku, jau pagājušā gada vasarā, radīts digitāls risinājums, kurā skaitītāju rādījumus var ziņot, norādot abonenta vai līguma numuru. Šis rīks ir piemērots tiem klientiem, kuri rādījumus iesniedz ne tikai par savu mājokli, bet arī, palīdzot vecāka gada gājuma cilvēkiem – vecākiem, vecvecākiem vai kaimiņiem. Skaitītāju ziņošanas rīks pieejams šeit.

Iepriekšējie jaunumi

23.02.2022. | uzņēmumiem
Mēs jautājām. Jūs mums atbildējāt.

2021. gada nogalē sadarbībā ar pētījuma aģentūru RAIT veicām ikgadējo klientu apmierinātības un lojalitātes pētījumu. Esam pateicīgi par klientu lielo atsaucību, vērtīgajiem ierosinājumiem, atsauksmēm un atklātību. Vēlamies sniegt atgriezenisko saiti par pētījumā gūtām atziņām.

Lasīt vairāk
21.02.2022. | uzņēmumiem | dabasgāzes tirgus
Dabasgāzes tirgus situācija 2022. gada janvārī - februārī

Dabasgāzes cenu svārstības 2021. gada otrajā pusē bija ārkārtīgi lielas, taču rekordaugstu līmeni tās ir sasniegušas 2022. gada janvārī. Nenoteiktība par cenām un piedāvājumu saglabājās arī šobrīd. Ģeopolitiskā situācija un laikapstākļi visticamāk, arī turpmākajās nedēļās būs galvenais dabasgāzes cenu un tās stabilitātes noteicējs.

Lasīt vairāk
31.01.2022. | finanses
AS “Latvijas Gāze” veikusi izmaiņas līgumā ar OP Corporate Bank Plc, Latvijas filiāle

Latvijas Gāze ir noslēgusi grozījumus esošajam kredītlīnijas līgumam ar OP Corporate Bank plc.

Lasīt vairāk