Uzņēmuma darbība

Uzņēmuma darbība

Mūsu mērķis ir stiprināt Latvijas Gāzes līderpozīcijas Latvijas un Baltijas enerģijas tirgū, kļūstot par klientu pirmo izvēli starp dabasgāzes piegādātājiem un nodrošinot stabilāko dabasgāzes apgādi visam reģionam.

Mūsu vīzija ir uzlabot cilvēku dzīvi, piegādājot dabasgāzi dažādiem mērķiem dažādos segmentos, un veicināt dabasgāzes izvirzīšanos par nozīmīgu enerģijas avotu sabiedrības labumam.

Mūsu misija ir dot pienesumu Baltijas reģiona ekonomikai, nodrošinot uzticamu, drošu un elastīgu dabasgāzes piegādi mājsaimniecībām un uzņēmumiem par konkurētspējīgām cenām. 


Skats vēsturē 

Gāzes saimniecības vēsture Latvijā aizsākās 1862. gadā, kad galvaspilsētā Rīgā tika atvērta mākslīgās gāzes fabrika, kas ražoja deggāzi Vecrīgas ielu apgaismošanai, vēlāk – arī mājsaimniecības vajadzībām. Dabasgāzi pirmoreiz sāka izmantot 1962. gadā, kad Latviju sasniedza maģistrālais gāzesvads no Dašavas Ukrainā. 1968. gadā darbu sāka Inčukalna pazemes gāzes krātuve, kas vēl joprojām funkcionē kā nozīmīgs dabasgāzes piegāžu stabilizators Baltijas valstu reģionā. 1991. gadā pēc PSRS sabrukuma Latvijas valdība pārņēma savā jurisdikcijā visas Latvijas teritorijā esošās ar gāzapgādi saistītās institūcijas un objektus, apvienojot tās valsts uzņēmumā “Latvijas Gāze”. 1994. gadā valsts uzņēmums “Latvijas Gāze” tika pārveidots par valsts akciju sabiedrību un iekļauts privatizējamo objektu sarakstā. Privatizācijas rezultātā no 1997. gada līdz 2002. gadam par uzņēmuma lielākajiem akcionāriem kļuva kompānijas “Uniper Ruhrgas International GmbH” (iepriekš E.ON un Ruhrgas), PAS “Gazprom” un SIA “ITERA Latvija”. 

Bildē redzama viena no Rīgas skaistākajām un interesantākajām ēkām - lielākā un jaunākā gāzes tvertne, kas uzbūvēta gāzes rūpnīcai Vagonu ielā 1901. gadā.

 
 
Skype zvans
 
Facebook Draugiem
Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzini vairāk