Ziņas
Konkurss skolēniem

Gatavojoties skolēnu vasaras brīvlaikam, Iekšlietu ministrija aicina 7.-8. klašu skolēnus no visas Latvijas piedalīties konkursā „Esi drošs – neesi pārdrošs” un saņemt iespēju izbaudīt ūdens priekus Līvu Akvaparkā.

Skolēni sacentīsies par titulu „Visdrošākā klase – 2016”, apliecinot savas zināšanas ugunsdrošībā, pirmās palīdzības sniegšanā, drošībā uz ūdens, kā arī uz ielas un mājās.

Konkursu organizē Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Līvu Akvaparku, AS „Latvijas Gāze”, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Valsts policiju un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.

Katra skola konkursam var pieteikt vienu 7.klases un vienu 8.klases komandu, atsūtot savu pieteikumu uz e-pastu konkurss@lg.lv ne vēlāk kā līdz 2016. gada 21.martam.

Lai pārbaudītu zināšanas par drošību, komandas veiks uzdevumus un iejutīsies dažādās situācijās, kurās būs jāparāda savas prasmes pareizi rīkoties dažādās bīstamās situācijās. Katras skolas komandai, kura iekļūs pusfinālā, būs arī mājasdarbs – jāsagatavo priekšnesums par tēmu – „Esi drošs – neesi pārdrošs”.

Informatīvi izglītojošā konkursa „Esi drošs – neesi pārdrošs” mērķis ir nostiprināt skolēnu pamatzināšanas un veicināt viņu izpratni par drošību ikdienā un rīcību bīstamās situācijās. Konkursa norise notiks divās atlases kārtās ar pusfinālu aprīlī un finālu maijā.

2015.gadā par konkursa uzvarētājiem spraigā cīņā tika atzīta Bauskas Valsts ģimnāzijas 7.b. klases komanda “Drošie soļi”. Kā pastāstīja komandas vadītāja, ģimnāzijas direktora vietniece audzināšnas jomā Solvita Lauzēja, dalība šajā konkursā skolēniem ļāva apliecināt savas zināšanas, jo skolēni pirms tam bija nopietni gatavojušies, individuāli tiekoties ar glābšanas dienestiem un izzinot neskaidros jautājumus. Konkurss iemācīja darboties komandā, kā arī deva jaunas prasmes un praktisko pieredzi jauniešiem tik būtiskajos drošības jautājumos.

Informācija par piedalīšanos konkursā pieejama konkursa organizatoru mājaslapās: www.iem.gov.lv, www.vugd.gov.lv, www.vp.gov.lv, www.nmpd.gov.lv, www.lg.lv, www.akvaparks.lv, kā arī projekta “Esi drošs – neesi pārdrošs” Facebook kontā.

<< Atpakaļ

 
 
Skype zvans
 
Facebook Draugiem
Lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzini vairāk