Ar Latvijas Gāze atbalstu iestādīti 2000 bērzu, kompensējot uzņēmuma radītās CO2 emisijas

Atbildība pret vidi nozīmē ne tikai mērķus un politiku, bet arī reālu rīcību, tāpēc ar uzņēmuma atbalstu ir iestādīta koku audze, kas daudzus turpmākos gadus palīdzēs mazināt kaitīgo CO2 izmešu nonākšanu atmosfērā.

Izjūtot atbildību par savu ietekmi uz vidi, Latvijas Gāze iesaistās dažādās “zaļajās” iniciatīvās. Viens no tādiem pasākumiem ir dalība projektā, ar kura palīdzību iespējams neitralizēt siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisijas, ko rada uzņēmuma biroji un darbinieki. 2000 bērzi, kas iestādīti ar Latvijas Gāze atbalstu, kompensēs uzņēmuma 3. 4 gadu laikā radītās CO2 emisijas.

“Ir veikti aprēķini un konstatēts, ka galvenie Latvijas Gāze SEG emisiju avoti ir siltums, elektroenerģija un transports. Lai situāciju neitralizētu, sadarbībā ar uzņēmumu Not Hot Environmental Solutions šī gada oktobrī iestādījām 2000 kokus – bērzus, kas kompensēs uzņēmuma vairāk nekā 3 gadu laikā radītās emisijas, absorbējot 560 tonnas CO2 emisijas un izdalot skābekli, tādā veidā padarot zaļāku apkārtējo vidi. Bērzu stādi ir sertificēti un tos izvēlējāmies tāpēc, ka tam maz dabīgo ienaidnieku un ir augstvērtīga koksne, kuru nākotnē varēs izmantot galdniecībā. Bērzu plantācija atrodas Valkas novadā, tā tiks regulāri kopta un būs 40 gadus aizsargāta, respektīvi, to nedrīkst izcirst” stāsta O. Ķiecis

“Ir skaidrs, ka CO2 izmešu daudzums ir jāsamazina, bet pārāk maz tiek runāts par to, ka nepieciešama mūsu visu paradumu maiņa. Jo mūsu visu darbības rezultātā šīs klimata pārmaiņas notiek, nav runa tikai par uzņēmumiem vai konkrētām nozarēm. Ar tādiem paradumiem, kādi sabiedrībai ir šobrīd, klimata mērķus sasniegt būs ļoti grūti. Mēs nevaram braukt katrs ar savu mašīnu līdz tuvākajam veikalam, neskaitāmas reizes doties atvaļinājumā ar lidmašīnu un tajā pašā laikā sagaidīt, ka klimata problēmas atrisināsies. Tāpēc ir svarīgi ne tikai izstrādāt stratēģijas un politikas, bet arī informēt sabiedrību par videi draudzīgāku dzīvesveidu un paradumu maiņas nepieciešamību ” skaidro uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis.

Iepriekšējie jaunumi

24.11.2021. | pārvaldība | ilgtspēja
Latvijas Gāze saņem vides pārvaldības sertifikātu ISO 14001

Latvijas Gāze ir ieviesusi un īsteno vides pārvaldības sistēmu, tādā veidā apliecinot uzņēmuma augstos standartus, savas ietekmes uz vidi mērķtiecīgu samazināšanu un atbildīgu saimniekošanu. Uzņēmums ir saņēmis starptautiski atzīto ISO 14001 standarta sertifikātu, kas apliecina, ka Latvijas Gāzes vides pārvaldība atbilst starptautiskajiem standartiem un labākajai praksei.

Lasīt vairāk
17.11.2021. | uzņēmumiem | CNG | ilgtspēja
Pieaug CNG popularitāte pasaulē. Kā ar Latviju?

Dabasgāzes izmantošana autotransportā pēdējos desmit gados kļūst aizvien populārāka. Šobrīd ar CNG darbināmus auto izmanto jau vairāk nekā divi miljoni eiropiešu, un tie der visiem - gan privātiem autobraucējiem, gan sabiedriskajam transportam un kravu pārvadājumiem.

Lasīt vairāk
10.11.2021. | uzņēmumiem | dabasgāzes tirgus
Latvijas Gāze Baltijas gāzes tirgus forumā

Šī gada 9. novembrī norisinājās 13. Baltijas gāzes tirgus forums, kurā dalībnieki stāstīja par tādiem reģionālās infrastruktūras attīstības projektiem kā GIPL, ELLI un dalījās ar informāciju par jaunākajiem notikumiem Baltijas un Somijas dabasgāzes tirgū.

Lasīt vairāk