Fiksētas vai mainīgas cenas produkts — kurš ir piemērotākais tieši Jums?

Sākot ar šā gada 1.maiju dabasgāzes tirgus Latvijā ir pilnībā atvērts, sniedzot klientiem lielākas izvēles iespējas un elastību, izvēloties piemērotāko dabasgāzes produktu un piegādātāju.

Statistika liecina, ka Latvijas Gāze ir klientu 1. izvēle dabasgāzes jomā. Mēs uzskatām, ka produktu piedāvājumam ir jābūt vienkāršam, saprotamam un pārskatāmam.

Kam ir jāpievērš uzmanība, izvēloties piemērotāko dabasgāzes produktu savam mājoklim?

  • Dabasgāzes cena – salīdzinot dažādus dabasgāzes produktu piedāvājumus, aicinām pievērst uzmanību tajā norādītajai cenai, jo tā var tikt atspoguļota gan jau kopā ar akcīzes un PVN nodokli, gan bez (tikai cena par pašu dabasgāzi).
  • Dabasgāzes cenas veids – fiksēta cena vai mainīga cena.
  • Cenas maiņas biežums – ja nosacījumi paredz mainīgu cenu, cik bieži tā var tikt pārskatīta, noteikti pārliecinies kā par to tiksiet informēts.
  • Vai ir/nav līguma pirmstermiņa laušanas maksa – cik elastīgs ir izvēlētais piedāvājums, ja kādā brīdī vēlēsies to mainīt, vai ir paredzēts ieturēt maksu, vai nē.

Latvijas Gāzes mājsaimniecību lietotājiem ir pieejami divi cenu veidu produktifiksētas cenas produkti (UNIVERSĀLAIS pakalpojums un produkts FIKSĒTAIS) un mainīgas cenas produkts (MAINĪGAIS). Tālāk sniedzam īsu aprakstu par katra produkta galvenajām īpašībām.

Fiksētas cenas produkts — paredz dabasgāzes cenas fiksēšanu uz noteiktu periodu, ar garantiju, ka tā nemainīsies. Kas arī ir šī produkta galvenā priekšrocība - dod drošības sajūtu. Ja Jums ir svarīgi plānot ģimenes ikmēneša budžetu, izdevumus, fiksētas cenas produkts būs Jums piemērotākais. Tas ļaus precīzāk noteikt ikmēneša rēķina summu, lai Jūs zinātu cik daudz līdzekļu Jums nepieciešams paredzēt šim maksājumam ik mēnesi. Rēķins var pieaugt vai samazināties atkarībā no dabasgāzes patēriņa, šeit noteikti iesakām savlaicīgi parūpēties par efektīvu dabasgāzes enerģijas izmantošanu mājoklī, taču cena, ko maksājat par dabasgāzes vienību tirdzniecības perioda laikā, paliks nemainīga.

Vai fiksētas cenas produkts Tev ir piemērots?

Piedāvājam divus periodus uz kādiem nofiksēt dabasgāzes cenu – 6 mēneši, izvēloties UNIVERSĀLO pakalpojumu, vai 12 mēneši, izvēloties produktu FIKSĒTAIS.

Izvēloties UNIVERSĀLO pakalpojumu dabasgāzes cena tiek nofiksēta uz 6 mēnešiem, tātad turpmākos 6 mēnešus Jūs varat plānot savus ikmēneša izdevumus, un nesatraukties par dabasgāzes notikumiem tirgū. UNIVERSĀLAIS pakalpojums tiek slēgts uz beztermiņa līguma nosacījumiem, kas nozīmē, ka tas ir elastīgs produkts un ļauj Jums jebkurā brīdī savu izvēli mainīt par labu citam piedāvājumam. Tā pat maiņas gadījumā netiek ieturēta līguma laušanas maksa, jo šim produktam tādas nav. Lai gan cena tiek nofiksēta uz termiņu 6 mēneši, līgums ir beztermiņa, kas nozīmē, ka Jums nav jāseko līdzi līguma darbībai, jo tā darbība turpināsies arī pēc 6 mēnešiem, tikai nosakot jaunu dabasgāzes cenu atbilstoši situācijai dabasgāzes tirgū. Par cenu jaunam 6 mēnešu tirdzniecības periodam jūs informēsim jau iepriekš. Izmantot UNIVERSĀLO pakalpojumu varat gan tajā gadījumā, ja mājoklī dabasgāzi izmantojat ēdiena pagatavošanai, gan arī, ja to izmantojat apkurei. Cena tiek noteikta, atkarībā no izmantošanas mērķa. Paredzami, droši, elastīgi un bez papildu izdevumiem produkta maiņas gadījumā.

Ja stabilitāte un drošība ir Jūsu primārā izvēle izskatot piedāvājumus, tad nofiksēt dabasgāzes cenu, it īpaši tuvojoties apkures sezonai ir pat ieteicams. Produkts FIKSĒTAIS, nodrošina dabasgāzes līgumu uz 12 mēnešiem, fiksējot cenu, kas būs nemainīga visu līguma termiņa laiku. Šajā produktā ir ietverta līguma laušanas maksa, kas nozīmē, ka, izvēloties citu produktu vai citu pakalpojumu sniedzēju, tiks aprēķināta maksa par līguma pirmstermiņa laušanu. Maksa par līguma pirmstermiņa laušanu tiek aprēķināta proporcionāli līguma atlikušajam termiņam, tātad, jo īsāks periods līdz līguma darbības beigām, jo mazāka maksa par tā pirmstermiņa laušanu. Tuvojoties līguma termiņa beigām, mēs savlaicīgi Jūs par to informēsim un piedāvāsim noslēgt jaunu līgumu ar kādu no mūsu aktuālākajiem produktiem.

Mainīgas cenas produkts — šim produktam dabasgāzes cena mainās atkarībā no norisēm pasaules dabasgāzes tirgū. Līguma darbības termiņš ir beztermiņa un nav arī maksas par līguma pirmstermiņa laušanu, kas nozīmē, ka Jums ir iespēja jebkurā brīdī izvēlēties citu, Jums piemērotāku produktu.

Izvēloties šo produktu jāatceras, ka ikmēneša izmaksas būs nedaudz grūtāk paredzēt nekā tas ir fiksētas cenas produktam. Cenas maiņas gadījumā, kas var nebūt katru mēnesi, Jūs par cenas maiņu tiksiet informēts 30 dienas iepriekš, un tas ļaus vienmēr savlaicīgi izvērtēt, vai palikt pie esošā produkta MAINĪGAIS vai noslēgt līgumu, piemēram, par fiksētu cenu. Taču, ja samērā bieži sanāk pārcelties uz jaunām mājām, mainīgas cenas produkts var nodrošināt nepieciešamo elastību (šāda priekšrocība ir arī UNIVERSĀLAJAM pakalpojumam ar fiksētu cenu uz 6 mēnešiem), tādējādi ļaujot viegli pāriet uz citu, Jums piemērotāku produktu. Lai gan ikmēneša izmaksas ir mainīgas, ar produktu MAINĪGAIS, pie nosacījuma, kad dabasgāzes cenas biržā samazinās, gada izmaksas, var būt zemākas nekā tad, ja Jums būs fiksēta cena uz noteiktu termiņu, jo cenas svārstības risku uzņematies Jūs, nevis tirgotājs.

Kad esat izvēlējies saviem ikdienas ieradumiem ērtāko produkta veidu, noslēgt līgumu būs pavisam vienkārši. Spied šeit

NOSLĒGT LĪGUMU

autorizējies ar internetbankas vai e-paraksta datiem, aizpildi nepieciešamo informāciju par objektu un līgumu saņemsi savā e-pastā.

Lai nodrošinātu ilgtermiņa apmierinātību, ir svarīgi izvēlēties piegādātāju, kas nodrošina ne tikai konkurētspējīgas cenas, bet uzticamu enerģijas piegādi, klientu apkalpošanu, uz kuru varat paļauties, elastību, kas atbilst Jūsu vajadzībām, un lielisku klientu pieredzi.

Iepriekšējie jaunumi

07.09.2023. | pārvaldība | dabasgāzes tirgus
Par dabasgāzes pieejamību, pietiekamību un cenu Latvijā

6.septembrī Latvijas Gāze piedalījās Dienas Biznesa rīkotajā konferencē “Siltumapgāde un energotehnoloģijas 2023”. Konferencē tikās enerģētikas nozares eksperti, lai mirkli pirms jaunās apkures sezonas uzsākšanas, rastu atbildes uz jautājumiem par siltumenerģijas apgādes pakalpojumu pieejamību un cenu gaidāmajā apkures sezonā.

Lasīt vairāk
03.08.2023. | pārvaldība
GASO īpašumtiesību maiņa nekādi neietekmē Latvijas Gāze klientus

No 2023. gada 17. jūlija par GASO vienīgo īpašnieku kļūst AS Eesti Gaas

Lasīt vairāk
27.07.2023. | pārvaldība
Paziņojums par tirdzniecības atjaunošanu ar AS „Latvijas Gāze” akcijām

AS „Latvijas Gāze” (turpmāk – Sabiedrība) 2023. gada 27. jūlijā plkst. 11:45 (pēc Latvijas laika) publicēja informāciju par 2023. gada 27. jūlija ārkārtas akcionāru sapulcē pieņemtajiem lēmumiem.

Lasīt vairāk