Latvijas Gāze rīkotā konference pulcē CNG auto tirgotājus, valdības pārstāvjus un interesentus

Šī gada 13. oktobrī Latvijas Gāze rīkotās konferences “Gāze un transports. Mīti. Realitāte. Ieguvumi.” ietvaros noritēja paneļdiskusija, kurā eksperti un klātesošie sprieda par iespējām samazināt siltumnīcefekta gāzes (SEG) emisijas transportā, lai sasniegtu starptautiski izvirzītos klimata mērķus, vienlaikus saglabājot uzņēmēju konkurētspēju.

Paneļdiskusija ir arī daļa no starptautiskā pasākuma Blue Corridor Rally, kas jau 12 gadus Eiropā popularizē dabasgāzes izmantošanu autotransportā. Diskusijā piedalījās Latvijas Republikas satiksmes ministrs Tālis Linkaits, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietniece Alda Ozola, Ekonomikas ministrijas enerģijas un infrastruktūras tirgus departamenta direktors Edijs Šaicāns, LG valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis, Ceļu satiksmes un drošības direkcijas valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš, Latvijas Auto asociācijas prezidents Andris Kulbergs un Vācijas gāzes uzņēmumu asociācijas Zukunft Erdgas izpilddirektors Dr.Timm Kehler.

Pēc diskusijas norisinājās konference, kurā Eco Baltia grupas valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs dalījās pieredzē, pirmajiem izmantojot atkritumu savākšanas automašīnas, kas brauc ar saspiesto dabasgāzi jeb CNG. Par praktisko pieredzi transporta ekspluatācijā stāstīja AS Gaso valdes loceklis Aleksandrs Koposovs un Jēkabpils Autobusu parka valdes priekšsēdētājs Jānis Ščerbinskis.

Pasākumā tika runāts arī par CNG uzpildes staciju tīkla attīstību, ilgtspējīga transporta nākotnes iespējām un praktiskajiem ieguvumiem, pārejot uz CNG un biometātu transportā. Ar prezentācijām uzstājās Virši-A izpilddirektors Jānis Vība, Latvijas Gāze Biznesa attīstības vadītājs Jānis Bethers , ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš un “Scania” ilgtspējīgā transporta risinājumu vadītājs Kaurs Sarvs (Kaur Sarv).

Konferences dalībnieki varēja pārliecināties par CNG auto jaudu sadarbībā ar Moller Baltic Import (“Audi”), Green Motors (“Škoda”), Autobrava Motors (“Fiat” un “Seat”) un Iveco, kā arī iepazīties ar Scania un inovatīvo transporta risinājumu uzņēmuma United Energo piedāvājumiem.

Iepriekšējie jaunumi

12.10.2020. | iedzīvotājiem
Rūpējoties par mūsu klientiem un darbiniekiem turpinām darbu attālināti

Lai neradītu riskus klientu un darbinieku veselībai, Latvijas Gāze ir pieņēmusi lēmumu turpināt nodrošināt klientu apkalpošanu tikai attālināti.

Lasīt vairāk
06.10.2020. | pārvaldība
Latvijas Gāze - mīlēts un zaļš zīmols

Jau sešpadsmito reizi veiktais pētījums un izveidotais “Baltijas mīlētāko zīmolu tops” ļauj iepazīties ar Latvijā un Baltijā novērtētākajiem zīmoliem. Tops palīdz uzņēmumiem gūt ieskatu sabiedrības viedoklī un uzzināt, kā novērtēts tieši viņu veidotais zīmols. Topā veidošanas procesā tiek izpētīti vairāk nekā 500 populārākie zīmoli, kuri tiek vērtēti dažādās kategorijās.

Lasīt vairāk
11.09.2020. | uzņēmumiem | CNG | ilgtspēja
CNG - dabasgāze transportam

Latvija, tāpat kā citas Eiropas Savienības dalībvalstis, ir apņēmusies sasniegt ambiciozus klimata mērķus enerģētikas un transporta jomās. Viens no mērķiem ir veicināt tīrākas enerģijas izmantošanu transportā.

Lasīt vairāk