Latvijas Gāze dalās pieredzē par finanšu pārskatu noformēšanu atbilstoši ESEF prasībām

Latvijas Gāze ir pirmais uzņēmums Latvijā, kurš 2021. gadā nopublicējis gada pārskatu saskaņā ar jaunajām ESEF prasībām. 25. novembrī, Nasdaq Rīga organizētajā seminārā “Iekšējās informācijas turētāju saraksti un ESEF prasības”, mūsu galvenā grāmatvede Olga Bobrova dalījās ar praktisku pieredzi par pārskata veidošanu iXBRL formātā.

Eiropas Savienības Komisijas deleģētā regula 2019/815 (ESEF regula) nosaka veidu, kā tiek sagatavoti finanšu pārskati. Līdz ar ESEF regulas ieviešanu, ir ieviests vienots elektroniskais ziņošanas formāts to emitentu gada finanšu pārskatiem, kuru vērtspapīri ir kotēti ES regulētajos tirgos. Obligāta ESEF regulas piemērošana Latvijā stāsies spēkā attiecībā uz 2021. gada pārskatiem, tomēr Latvijas Gāze jau šogad, 2020. gada pārskatu publicēja saskaņā ar ESEF prasībām. 

"Mēs kā pirmie Latvijā, jau šī gada pavasarī publicējām gada pārskatu pēc jaunajām prasībām, līdz ar to, ceram, ka nākamā pārskata veidošana izmantojot šifrēšanas programmu, būs jau daudz vienkāršāka. Pārskata veidošana pilnīgi jaunā formātā bija izaicinošs un laikietilpīgs process, kura laikā mums bija jāatrod un jāizvērtē sadarbības partneris, kas atbilstu mūsu vajadzībām un spētu īstenot tehniskās prasības, jāizvērtē IT drošības un personu datu aspekti, kā arī jāapgūst šifrēšanas programma, kas nebija vienkārši, tāpēc sākumā neiztikām bez kļūdām. Domāju, ka jaunās prasības ir pamatotas un lietderīgas, jo XHTML formāts apvienojumā ar iXBRL iezīmējumiem nodrošina gada finanšu pārskatus gan cilvēkiem, gan mašīnām lasāmā formātā, tādējādi uzlabojot gada finanšu pārskatos iekļautās informācijas pieejamību, analīzi un salīdzināmību, “ komentē Olga Bobrova.

Latvjas Gāze 2020. gada finanšu pārskats iXBRL formātā apskatāms sadaļā Finanšu informācija. Lietotāju ērtībai, mājaslapā ir pieejama speciālā programma “priekšskatīšanas fails XHTML”, lai atvērtu ESEF pārskatus lietotājiem ērtākā veidā.

Iepriekšējie jaunumi

24.11.2021. | ilgtspēja
Ar Latvijas Gāze atbalstu iestādīti 2000 bērzu, kompensējot uzņēmuma radītās CO2 emisijas

Atbildība pret vidi nozīmē ne tikai mērķus un politiku, bet arī reālu rīcību, tāpēc ar uzņēmuma atbalstu ir iestādīta koku audze, kas daudzus turpmākos gadus palīdzēs mazināt kaitīgo CO2 izmešu nonākšanu atmosfērā.

Lasīt vairāk
24.11.2021. | pārvaldība | ilgtspēja
Latvijas Gāze saņem vides pārvaldības sertifikātu ISO 14001

Latvijas Gāze ir ieviesusi un īsteno vides pārvaldības sistēmu, tādā veidā apliecinot uzņēmuma augstos standartus, savas ietekmes uz vidi mērķtiecīgu samazināšanu un atbildīgu saimniekošanu. Uzņēmums ir saņēmis starptautiski atzīto ISO 14001 standarta sertifikātu, kas apliecina, ka Latvijas Gāzes vides pārvaldība atbilst starptautiskajiem standartiem un labākajai praksei.

Lasīt vairāk
17.11.2021. | uzņēmumiem | CNG | ilgtspēja
Pieaug CNG popularitāte pasaulē. Kā ar Latviju?

Dabasgāzes izmantošana autotransportā pēdējos desmit gados kļūst aizvien populārāka. Šobrīd ar CNG darbināmus auto izmanto jau vairāk nekā divi miljoni eiropiešu, un tie der visiem - gan privātiem autobraucējiem, gan sabiedriskajam transportam un kravu pārvadājumiem.

Lasīt vairāk