Latvijas Gāze koncerna neto apgrozījums 2021. gada 9 mēnešos pieaudzis par 113%

Koncerna neto apgrozījums 2021. gada deviņos mēnešos sasniedza 281.2 miljonus EUR - tas ir par 113% vairāk nekā attiecīgajā periodā 2020. gadā.

2021. gada 25. novembrī norisinājās Latvijas Gāze vebinārs, kurā uzņēmuma valdes locekle, finanšu direktore Inga Āboliņa prezentēja, un skaidroja 2021. gada pirmo deviņu mēnešu finanšu rezultātus.

Noslēdzoties 2021. gada deviņu mēnešu periodam, Latvijas Gāze tirdzniecības segmenta neto apgrozījums sasniedza 240.5 miljonus EUR – par 144% vairāk nekā attiecīgajā 2020. gada periodā. Būtiskais neto apgrozījuma pieaugums galvenokārt saistīts ar augstākām pārdošanas cenām globālā dabasgāzes tirgus norišu iespaidā, kā arī lielākiem pārdošanas apjomiem. Koncerna zaudējumi 2021. gada 30. septembrī sasniedza 167.47 miljonus EUR, kas ir būtisks peļņas kritums salīdzinājumā ar attiecīgo periodu 2020. gadā. Lielie zaudējumi ir saistīti ar negatīvo atvasināto finanšu instrumentu pārvērtētās vērtības atspoguļošanu peļņas un zaudējumu aprēķinā, kas savukārt saistāms ar to, ka ziemas dabasgāzes cena gandrīz trīskāršojās no jau tā augstā cenu līmeņa iepriekšējā periodā.

“Šobrīd visi enerģētikas nozares uzņēmumi cieš no sarežģītajiem tirgus apstākļiem un dabasgāzes tirdzniecībā šis laiks ir īpaši izaicinošs, ņemot vērā augsto cenu kāpumu. Oktobrī dabasgāzes cena sasniedza virsotni un bija gandrīz sešas reizes lielāka nekā 2021. gada sākumā. Tagad cena ir samazinājusies, bet tāpat saglabājas augsta. Tas nenoliedzami ir ietekmējis uzņēmuma finanšu rezultātus” skaidro I. Āboliņa.

Šajā laika periodā Latvijas Gāze klientiem Latvijā un ārvalstīs pārdeva 10 662 GWh dabasgāzes. Salīdzinājumā ar to pašu periodu 2020. gadā, pārdošanas apjomi ir pieauguši par 26%. Ārvalstīs pārdotā dabasgāze veidoja 30% no kopējā pārdošanas apjoma.

Koncerna finanšu rezultātu 2021. gada deviņos mēnešos galvenokārt ietekmēja atvasināto finanšu instrumentu atzīšana to patiesajā vērtībā, kas saistībā ar pieaugušajām dabasgāzes cenām tirgū, ir negatīva, bet kompensēsies no tirdzniecības darījumiem nākamajos periodos. Jau oktobrī daļa no kompensējošā efekta ir apstiprināta, un, kopā ar novēroto dabasgāzes cenas kritumu, kas rada pozitīvu ietekmi uz atvasināto finanšu instrumentu tirgus pārvērtēšanas vērtību, uzrāda AS “Latvijas Gāze” peļņu oktobrī 117 miljoni eiro, tādējādi krasi samazinot zaudējumus no gada sākuma.

Vebināra prezentācija un videoieraksts

Iepriekšējie jaunumi

29.11.2021. | pārvaldība
Latvijas Gāze – 9. vērtīgākais uzņēmums Latvijā

Publiskots Nasdaq Riga un Prudentia veidotais 2021. gada Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101. Latvijas Gāze ar 463.81 miljonu vērtību ierindojas 9. vietā.

Lasīt vairāk
25.11.2021. | pārvaldība
Latvijas Gāze dalās pieredzē par finanšu pārskatu noformēšanu atbilstoši ESEF prasībām

Latvijas Gāze ir pirmais uzņēmums Latvijā, kurš 2021. gadā nopublicējis gada pārskatu saskaņā ar jaunajām ESEF prasībām. 25. novembrī, Nasdaq Rīga organizētajā seminārā “Iekšējās informācijas turētāju saraksti un ESEF prasības”, mūsu galvenā grāmatvede Olga Bobrova dalījās ar praktisku pieredzi par pārskata veidošanu iXBRL formātā.

Lasīt vairāk
24.11.2021. | ilgtspēja
Ar Latvijas Gāze atbalstu iestādīti 2000 bērzu, kompensējot uzņēmuma radītās CO2 emisijas

Atbildība pret vidi nozīmē ne tikai mērķus un politiku, bet arī reālu rīcību, tāpēc ar uzņēmuma atbalstu ir iestādīta koku audze, kas daudzus turpmākos gadus palīdzēs mazināt kaitīgo CO2 izmešu nonākšanu atmosfērā.

Lasīt vairāk