Latvijas Gāze konferencē "ENERĢĒTIKA 2022": reģionam nepieciešamo dabasgāzes apjomu nav iespējams nodrošināt ar šī brīža infrastruktūru.
17.05.2022.

Šī gada 11. maijā Dienas Bizness rīkotajā konferencē pulcējās nozares uzņēmumi, eksperti un institūciju pārstāvji, lai diskutētu par enerģētikas nozares attīstību tuvākajos gados, veicinot Latvijas enerģētisko drošību un neatkarību.

Latvijas Gāze vairumtirdzniecības departamenta vadītājs Jānis Kalējs stāstīja par dabasgāzes kā resursa pieejamību nākamajā apkures sezonā, uzsverot jaunas infrastruktūras nepieciešamību: “Domājot par vajadzīgo dabasgāzes apjomu nākamajai apkures sezonai, mēs nevaram skatīties tikai uz patēriņu, kas nepieciešams Latvijai, jāņem vērā dabasgāzes patēriņš visā reģionā – Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Somijā un līdz ar GIPL atvēršanu arī Polijā. Šobrīd lielākā problēma nav resursa nepietiekamība, bet infrastruktūras, kas paredzēta LNG izmantošanai, trūkums. Esošajai infrastruktūrai nav pietiekamas jaudas, lai nodrošinātu reģionu ar nepieciešamo dabasgāzes apjomu.”

Prezentācijas laikā Jānis Kalējs klātesošos iepazīstināja ar aprēķiniem par reģionā patērēto dabasgāzes apjomu un gāzes plūsmām maija sākumā un dažādiem iespējamiem scenārijiem, kas rada notpietnas bažas par dabasgāzes pieteikamību reģionā gan tuvākajos mēnešos, gan nākamajā ziemā.

Konference “Enerģētika” ir izdevniecības “Dienas Bizness” rīkots ikgadējs pasākums, kas pulcē kopā nozares līderus ar mērķi pārrunāt aktualitātes un svarīgākos jautājumus nozares ilgtspējīgai attīstībai.

Prezentācija no konferences


Iepriekšējie jaunumi

09.05.2022.

Saistībā ar e-pastu platformu slēgšanu Latvijā, Latvijas Gāze aicina savus klientus mainīt savu kontaktinformāciju, norādot derīgu e-pasta adresi.

06.05.2022.

2021. gadā sākot pārdot lielākus gāzes apjomus ārpus Latvijas, Latvijas Gāze pirmo reizi iekļūst eksportētāju topā un uzreiz pirmajā pieciniekā.