Akciju sabiedrības "Latvijas Gāze" paziņojums par akciju sabiedrības "Gaso" īpašumtiesību maiņu un būtiskas līdzdalības zaudēšanu

Saskaņā ar 2023 gada aprīlī parakstīto līgumu, 2023. gada 17. jūlijā tika izpildīti pēdējie priekšnosacījumi 100% meitasuzņēmuma AS “Gaso” pārdošanas darījuma pabeigšanai un attiecīgi ir reģistrēta īpašumtiesību maiņa Latvijas Republikas Komercreģistrā par AS “Gaso” 100% kapitāldaļu turētāju kļūstot AS “Eesti Gaas.

AS “Gaso” ir Latvijā vienīgais dabasgāzes sadales operators. AS “Gaso” darbība ir neatkarīga no AS “Latvijas Gāze” un īpašumtiesību maiņa neietekmēs uzņēmumu pakalpojumu sniegšanu AS “Latvijas Gāze” klientiem.

AS “Latvijas Gāze” 2023. gada 1. ceturkšņa finanšu pārskatā ietilpstošajā bilancē ieguldījums AS “Gaso” tika iekļauts apgrozāmo līdzekļu sastāvā 122 miljonu EUR vērtībā, bet AS “Latvijas Gāze” pašu kapitāls uz 2023.gada 31. martu sastādīja 319 miljonus EUR. Noslēdzoties darījumam, AS “Latvijas Gāze” ir saņēmusi samaksu, kas atbilst ieguldījuma uzskaites vērtībai.

AS “Gaso” pēdējo trīs gadu finanšu rezultāti (tūkst. EUR):

2022

2021

2020

Apgrozījums

51 180

57 914

49 090

Neto peļņa/ (zaudējumi)

(1 751)

(11 545)

8 466

Izmaksātās dividendes

-

8 379

8 778

AS “Latvijas Gāze” apliecina, ka starp to un AS “Gaso” nav spēkā esošu būtisku līgumu kā arī nav tādu tiesas vai arbitrāžas procesu, kas var būtiski ietekmēt šīs kapitālsabiedrības komercdarbību.

Esam gandarīti, ka darījumu bija iespējams pabeigt pāris mēnešu laikā no līguma parakstīšanas, kas tikai vēlreiz apliecina, ka AS “Eesti Gaas” ir atbilstošs partneris AS “Gaso”.

KPMG Baltics SIA un KPMG Law ZAB SIA sniedza atbalstu AS "Latvijas Gāze" tās meitas sabiedrības AS "Gaso" pārdošanas procesā Igaunijas uzņēmumam “Eesti Gaas”. Procesa ietvaros KPMG Baltics SIA un KPMG Law ZAB SIA palīdzēja veidot darījuma struktūru, atbalstīja AS “Latvijas Gāze” sarunu procesā un veica darījumam nepieciešamās juridiskās darbības.

Savlaicīga darījuma pabeigšana ļauj AS “Latvijas Gāze” atbildīgi gatavoties jaunajai 2023./2024. gada apkures sezonai un 2023. gada 27. jūlijā izsludinātajā akcionāru sapulcē lemt par kapitāla atgriešanu akcionāriem.

AS “Latvijas Gāze”
Valde

Par AS “Latvijas Gāze”

AS “Latvijas Gāze” ir dibināta 1991. gadā un ir vienanoBaltijas enerģētikas nozares līderiem, kas nodrošina dabasgāzes vairumtirdzniecību un pārdošanu biznesa klientiem Latvijā, Igaunijā, Lietuvā un Somijā. Mājsaimniecību segmentā AS “Latvijas Gāze” ir lielākais un nozīmīgākais dabasgāzes tirgotājs Latvijā. Uzņēmuma akcijas tiek kotētas NASDAQ Riga biržā kopš 1999. gada 15. februāra, apliecinot augstos standartus attiecībā uz caurspīdīgu pārvaldību, atbildību un rūpēm pret saviem klientiem, investoriem un sabiedrību kopumā.

Iepriekšējie jaunumi

14.06.2023. | iedzīvotājiem | padomi
Daži padomi, kā aizsargāt savu mājokli atvaļinājuma laikā

Doties atvaļinājumā ir ļoti aizraujoši. Kad viss ir rezervēts un apmaksāts, somas ir sapakotas un laiks dodaties uz lidostu, ir labi apzināties, ka ir paveikti pietiekami daudz pasākumu, lai aizsargātu savu mājokli, savas prombūtnes laikā.

Lasīt vairāk
13.04.2023. | iedzīvotājiem | dabasgāzes tirgus
Dabasgāzes tirgus atvēršana - zemāka dabasgāzes cena un draudzīgi pakalpojuma nosacījumi

Atveroties dabasgāzes tirgum, Latvijas Gāze mājsaimniecību klienti varēs turpmāk norēķinus par dabasgāzi veikt par 24% līdz 37% zemāku cenu, salīdzinājumā ar pašreizējo regulēto dabasgāzes tarifu un uz klientiem draudzīgiem pakalpojumu nosacījumiem.

Lasīt vairāk
04.04.2023. | iedzīvotājiem | dabasgāzes tirgus
No 1. maija paredzam no 20% līdz 40% zemāku dabasgāzes cenu

Pilnībā atveroties dabasgāzes tirgum, saviem klientiem turpināsim nodrošināt dabasgāzes nepārtrauktu piegādi, bez līguma pārslēgšanas un jau par tirgus cenu UNIVERSĀLĀ pakalpojuma ietvaros, kas veidots atbilstoši jauniem Ministru kabineta (MK) noteikumiem Nr.78, kurus plānots pieņemt šodien, 4. aprīlī

Lasīt vairāk