Valdes locekle un Finanšu direktore Inga Āboliņa piedalās paneļdiskusijā par atklātības nozīmi uzņēmējdarbībā

Piektdien, 3. decembrī, tiešsaistē norisinājās diskusija "Kā būt atklātam un palikt spēlē?". Diskusijas laikā uzņēmēji un eksperti dalījās savā pieredzē par to, cik daudz informācijas par savu darbību uzņēmumam ir jāatklāj investoru un sabiedrības interesēs, vienlaikus nezaudējot konkurences priekšrocības.

Pirmajā paneļdiskusijā "Atklātība – vai kas par daudz, tas par skādi?" ar uzņēmuma pieredzi atklātības un caurskatāmības nodrošināšanā dalījās Latvijas Gāze valdes locekle un finanšu direktore Inga Āboliņa.

Diskusijas laikā Inga Āboliņa uzsvēra, ka uzņēmumam Latvijas Gāze ir svarīgi būt godīgam un uzticamam: “Uzskatu, ka godīgums ir visa pamatā, mūsu darbiem jāatbilst tam, ko mēs publiski paužam. Mēs ļoti nopietni un rūpīgi strādājam pie visiem korporatīvās pārvaldības dokumentiem, lai panāktu akcionāru, sabiedrības, kā arī mūsu darbinieku uzticamību. Piemēram, izstrādājot kādu politiku, esam pārliecināti, ka tā tiks īstenota, uzlabojot gan uzņēmuma ētikas standartus, gan procesus.”

Diskutējot par akcionāru iesaisti uzņēmuma korporatīvās pārvaldības procesos, Inga Āboliņa atzina, ka dažreiz tas ir izaicinoši, jo uzņēmumam bieži nākas meklēt labāko vidusceļu, lai nodrošinātu, ka četru lielu starptautisku korporāciju intereses tiek ievērotas.

Inga Āboliņa uzsvēra, ka liela nozīme tiek veltīta pareizai komunikācijai, skaidrojot uzņēmuma sniegumu: “Šobrīd, kad mūsu uzņēmums tāpat kā citi energoresursu tirgotāji ir neierastā situācijā, ir īpaši svarīgi sabiedrībai un akcionāriem parādīt un izskaidrot mūsu finanšu rezultātus, jo tos var viegli interpretēt. Piemēram, mūsu 9 mēnešu finanšu pārskatā redzējām, ka uzņēmumam šajā periodā bijuši lieli zaudējumi. Negatīvā ietekme radusies, jo ievērojot augstus risku pārvaldības standartus, izmantojam mūsdienīgus finanšu instrumentus. Vērtējot šos rezultātus ilgtermiņā un, pareizi paskaidrojot, mēs saviem akcionāriem un sabiedrībai, sniedzam pārliecību, ka šādi rezultāti ir atbilstoši šī brīža situācijai. Lai veicinātu izpratni un skaidrotu mūsu finanšu rezultātus, regulāri organizējam vebinārus, kuros var piedalīties jebkurš.”

Diskusijas organizē Korporatīvās pārvaldības konsultatīvā padome sadarbībā ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, Nasdaq Riga, Finanšu un kapitāla tirgus komisiju un citiem partneriem, kuriem rūp laba korporatīvā pārvaldība Latvijā.

Diskusija "Kā būt atklātam un palikt spēlē?" ir sestā un noslēdzošā 2021. gada diskusiju ciklā labākai korporatīvajai pārvaldībai.

Iepriekšējie jaunumi

30.11.2021. | finanses
Latvijas Gāze koncerna neto apgrozījums 2021. gada 9 mēnešos pieaudzis par 113%

Koncerna neto apgrozījums 2021. gada deviņos mēnešos sasniedza 281.2 miljonus EUR - tas ir par 113% vairāk nekā attiecīgajā periodā 2020. gadā.

Lasīt vairāk
29.11.2021. | pārvaldība
Latvijas Gāze – 9. vērtīgākais uzņēmums Latvijā

Publiskots Nasdaq Riga un Prudentia veidotais 2021. gada Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101. Latvijas Gāze ar 463.81 miljonu vērtību ierindojas 9. vietā.

Lasīt vairāk
25.11.2021. | pārvaldība
Latvijas Gāze dalās pieredzē par finanšu pārskatu noformēšanu atbilstoši ESEF prasībām

Latvijas Gāze ir pirmais uzņēmums Latvijā, kurš 2021. gadā nopublicējis gada pārskatu saskaņā ar jaunajām ESEF prasībām. 25. novembrī, Nasdaq Rīga organizētajā seminārā “Iekšējās informācijas turētāju saraksti un ESEF prasības”, mūsu galvenā grāmatvede Olga Bobrova dalījās ar praktisku pieredzi par pārskata veidošanu iXBRL formātā.

Lasīt vairāk